Uroczystości i imprezy szkolne

KOLĘDNICA SZKOLNA – piszą o nas w „PULSIE WEJHEROWA”

2014-02-10

10 stycznia w murach naszej szkoły odbył się Koncert Kolęd, którego inicjatorem był CHÓR ZS3. Zaproszonym gościom, władzom miejskim, gminnym oraz rodzicom zaprezentowano tradycyjne kolędy w nowych aranżacjach wokalno – instrumentalnych, których wykonawcami byli CHÓR ZS3, instrumentaliści: Oliwia Guziuk, Magdalena Szymańska, Klaudia Mielke (skrzypce), Zuzanna Chamera (metalofon), Dorota Żownir (flet), Martyna Bartkiewicz (klarnet), Dominika Domagała (gitara), Adrian Jagielak, Maciej Milewski (akordeon). Gościnnie wystąpił Gminny Zespół Kameralny, którego kierownikiem artystycznym jest pan Ryszard Borysionek, akordeonista i pedagog Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Wejherowie. Koncert poprowadził Michał Wizner, zaś stroną techniczną koncertu zajęli się uczniowie Przemysław Marchlewicz, Paweł Doering, Jan Ciechanowski. Opiekę artystyczną nad całym koncertem sprawowała pani Julianna Styn, nauczyciel muzyki oraz dyrygent chóru ZS3 w Wejherowie.

Po koncercie odbyło się wspólne kolędowanie wykonawców i zaproszonych gości, z towarzyszeniem Gminnego Zespołu Kameralnego. Muzyczna animacja zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Była to pierwsza tego typu inicjatywa, która mamy nadzieję, na stałe zagości w murach naszej szkoły.