Uroczystości i imprezy szkolne

2013-11-12

W miniony piątek 8 listopada b.r., w Zespole Szkół nr 3 obchodziliśmy 95 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji nasza szkoła mieniła się polskimi barwami narodowymi, czyli bielą i czerwienią, które każdy z nas miał na sobie w postaci przypiętej biało – czerwonej rozety. Poza tym okolicznościowo przybrane drzwi do sal lekcyjnych i mnóstwo gazetek tematycznych przypominały wszystkim, jak ważne święto obchodzimy tego dnia. Zwieńczeniem obchodów Dnia Niepodległości była uroczysta akademia, która miała przypomnieć wszystkim najważniejsze wydarzenia w historii naszego państwa i narodu w okresie od upadku I Rzeczpospolitej do jej odrodzenia w dniu 11 listopada 1918 r.

Na początku akademii wszyscy wspólnie odśpiewali polski hymn narodowy, a następnie pani Dyrektor Danuta Czernewska przywitała zgromadzonych nauczycieli i uczniów, przypominając znaczenie obchodzonego święta i podziękowała wszystkim, którzy zaangażowali się w dzisiejsze obchody. Następnie zgromadzeni na sali uczniowie i nauczyciele obejrzeli wzruszający program artystyczny w wykonaniu uczniów, przygotowany pod kierunkiem pań: Edyty Bryc, Hanny Chuderskiej-Migel, Aleksandry Kwidzińskiej i Krystyny Naczk. O oprawę muzyczną programu zadbała pani Julianna Styn, która przygotowała chór uczniów i solistów naszej szkoły do wykonania polskich pieśni patriotycznych, a ponadto akompaniowała śpiewającym, grając na keyboardzie. Dekoracje do przedstawienia wykonała pani Stella Formella.

Akademia zakończyła się podziękowaniami pani Dyrektor za przygotowany program artystyczny i życzeniami dalszego rozwoju talentów, które zaprezentowali nasi młodzi artyści.