Uroczystości i imprezy szkolne

Święto Odzyskania Niepodległości

2012-11-09

W piątek 9 listopada 2012 roku obchodziliśmy w naszej szkole 94 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych, z przypiętymi biało-czerwonymi kotylionami. W hali sportowej odbyła się uroczysta akademia, upamiętniająca wydarzenia z 11 listopada 1918 roku.

Na początek Pani Dyrektor Danuta Czernewska przywitała zgromadzonych nauczycieli i uczniów, przypomniała znaczenie obchodzonego święta i podziękowała wszystkim, którzy zaangażowali się w dzisiejsze obchody. Następnie odczytała list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, w którym zwraca się on do uczniów i nauczycieli przypominając, że widocznym symbolem jedności i naszego zaangażowania w Dzień Niepodległości są właśnie biało-czerwone kotyliony.

Zgromadzeni na sali uczniowie i nauczyciele obejrzeli ciekawy program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły, przygotowany pod kierunkiem pań: Edyty Bryc, Hanny Chuderskiej-Migel, Aleksandry Kwidzińskiej i Krystyny Naczk. Występ rozpoczął się Rotą a zakończył Mazurkiem Dąbrowskiego, uczniowie recytowali wiersze, które przeplatane były polskimi pieśniami patriotycznymi.

Za wykonanie kotylionów dla uczniów i nauczycieli całej szkoły oraz za oprawę plastyczną akademii odpowiedzialne były panie: Stella Formella, Sabina Grzenkowicz i Maria Zybała.