Uroczystości i imprezy szkolne

II edycja Szkoły z klasą 2.0 zakończona!!

2012-06-26

15 czerwca 2012r. o godz. 9:15 na sali widowiskowo - sportowej odbył się Festiwal Nauki 2.0, który trwał dwie godziny. Niestety nie mogli przybyć zaproszeni goście. Jednak swoją obecnością zaszczyciła nas nasza p. Dyrektor Danuta Czernewska oraz v-ce dyrektor p. Justyna Roszman, nauczyciele oraz uczniowie klas szóstych i pierwszych gimnazjum.

Na początku p. Dyrektor powitała wszystkich gości oraz występujących uczniów na Festiwalu Nauki. Po słowach wstępu rozpoczęła się prezentacja uczniów. Prowadzącym był Jakub Szumilas - uczeń kl. III H.

Najpierw swoje projekty zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej, której koordynatorem była p. Marzena Ryńska. Hasłem przewodnim Festiwalu Szkoły Podstawowej było Euro 2012. Prowadzące pokaz dwie uczennice klasy V – Magda i Julia – przebrały się w stroje kibiców polskiej drużyny. Prezentacja grupy pani Edyty Bryc przedstawiła sylwetki Jakuba Wejhera, założyciela naszego miasta. Prezentacja grupy pani Ani Jarzembińskiej przygotowała pokaz slajdów, fragmenty wywiadów z mieszkańcami Wejherowa, w czasie których wskazywali oni na najciekawsze miejsca miasta. Uczniowie pani Marzeny Ryńskiej zgromadzili solidny materiał dotyczący zagadnienia savoir vivreu.

W następnej kolejności wystąpili uczniowie Gimnazjum, którego koordynatorem była p. Iwona Lotka. Festiwal klas gimnazjalnych prowadzony był w formie "szkolnej telewizji", w której przełączane były różne programy telewizyjne przez Sandrę Szyc z kl. III D. Wystąpiła ona w roli mężczyzny, typowego leniucha, który cały dzień spędza przed telewizorem.

Podczas Festiwalu poszczególne grupy zaprezentowały swoje projekty, nad którymi pracowały cały rok szkolny:

• 1. "Gry i zabawy podwórkowe" w programie "TV sport"- opiekun p. Mirosława Trella - nauczyciel wychowania fizycznego.
  • 2. "Top 5 gier komputerowych 2011 roku" w programie "TV Games" - opiekun p. Kaliny Olszewskiej - Dominik - nauczyciel wspomagający.
  • 3. "Fakty kaszubskie" - opiekun p. Moniki Dzienisz - nauczyciel j. niemieckiego. Uczniowie przybliżyli wszystkim sylwetki znanych Kaszubów min. Danuty Stenki, Macieja Miecznikowskiego.
  • 4. "Fakty kaszubskie na bis" - opiekun p. Katarzyny Szmidt - nauczyciel j. niemieckiego. Uczniowie przedstawili min. kaszubską legendę powstania świata.
  • 5. "Twierdzenie Pitagorasa " w "Telewizji Pitagorasa" - opiekun p. Iwona Lotka - nauczyciel matematyki. Uczniowie wcielili się w aktorów z czasów Pitagorasa. Przedstawienie składało się z kilku części:
  • I. Twierdzenie Pitagorasa w "Telewiadomościach".
  • II. Różne dowody twierdzenia Pitagorasa w programie "Trójkąt czy kwadrat" .
  • III. Ciekawostki o Pitagorasie w "Sensacjach starożytności".
  • IV. Praktyczne zadania z wykorzystaniem twierdzenia Pitagorasa w programie "Milion w  minutę".
Podczas Festiwalu Nauki został wykorzystany następujący sprzęt: nagłośnienie i sprzęt grający, laptop, rzutnik, projektor, aparat fotograficzny, kamera. Maja Sahajdaczna z kl. III H wcieliła się w rolę fotografa, zaś Alicja Siudak z kl. III D była kamerzystą.

W ramach szkolnego festiwalu uczniowie musieli wykazać się umiejętnością poprawnego wykorzystania materiałów o różnorodnej tematyce. By zoptymalizować swoją pracę, uczniowie poświęcili czas na naukę sprawnej obsługi przeglądarki internetowej. Zasługą podstawowych programów komputerowych, takich jak PowerPoint, Paint, Windows Media Player czy Microsoft była możliwość przygotowania przez uczniów prezentacji multimedialnych, scenariuszy prezentacji, gazetek ściennych czy obróbki graficznej.

Zwieńczeniem całości było wykonanie kilku wspólnych zdjęć.