Uroczystości i imprezy szkolne

VII TURNIEJ MATEMATYCZNO-EKOLOGICZNY

2012-06-26

22 czerwca 2012 roku w naszej szkole odbył się już VII turniej matematyczno- ekologiczny pod hasłem „DAJ DRUGIE ŻYCIE – SEGREGUJ ODPADY”.

Celem konkursu było dostrzeżenie zmian zachodzących w otaczającym nas środowisku ze szczególnym uwzględnieniem problematyki dotyczącej zagospodarowania odpadów oraz poznanie:

• metody utylizacji odpadów,
  • selektywnej zbiórki odpadów surowcowych,
  • sposobów przetwarzania i odzyskania odpadów.
W turnieju uczestniczyły wszystkie klasy VI.Każdej klasie przypisany był odpowiedni kolor i w takich barwach występowały trzyosobowe drużyny oraz wszystkie osoby z danej klasy. Wszelkie rekwizyty tj. wizytówki, pompony kibiców, tancerzy również były wykonane w takich kolorach:
  • VI a - w kolor czerwonym
  • VI b - w kolor niebieskim
  • VI c - w kolor zielonym
  • VI d - w kolor żółtym
Konkurs obejmował 5 etapów. W tym roku 4 trzyosobowe drużyny rozwiązywały zadania o treści matematyczno – ekologicznej dotyczące odpadów. Jury, oprócz zadań oceniało również doping uczniów w postaci wykonanych przez nich transparentów, śpiewu, ubioru... Za wykonaną dekorację i hasło (przyczepione na czarnych, płóciennych stojakach) klasy także otrzymały punkty.

Jeden z etapów konkursu polegał na zbudowaniu z własnych ciał na podłodze lub w przestrzeni figur i brył geometrycznych. Wszystkie klasy przygotowały wspaniałe układy taneczne z podkładem muzycznym, które zakończone były prezentacją figury geometrycznej.Uczniowie śpiewali piosenki o treści ekologicznej, których często sami byli autorami.

Turniej jak co roku prowadzili gimnazjaliści z naszej szkoły. Przygotowali oni scenariusz, dekorację oraz oprawę muzyczną.

Po wspaniałej, prawie dwugodzinnej rywalizacji i zabawie ZWYCIĘZCAMI TURNIEJU ZOSTALI UCZNIOWIE KLASY VI A. GRATULUJEMY!!!

Jak co roku uczestnicy oraz gimnazjaliści przygotowujący turniej otrzymali wspaniałe nagrody i upominki, które sponsorowane były przez EKODOLINĘ Łężyce, ZUK Wejherowo i Radę Rodziców. Wśród nagród znalazły się: plecaki, kamizelki, pokrowce na butelki, siatki ekologiczne, czapki z daszkiem,pamięci przenośne, ołówki, odblaskowe breloczki oraz jeszcze inne drobne gadżety – wszystkie z logo Ekodoliny Łężyce i ZUK Wejherowo. Uczniowie otrzymali również ulotki i broszurki dotyczące rozbudowy i działalności zakładów oraz ochrony środowiska. Fundusz z Rady Rodziców został przeznaczony na słodki poczęstunek dla wszystkich uczniów klas VI. Sponsorom jeszcze raz bardzo dziękujemy.

Organizatorzy: Iwona Lotka, Dagmara Kupska, Justyna Hebel, Krystyna Czaplińska, Justyna Herbik, Dorota Chodubska

Więcej zdjęć w galerii.