Uroczystości i imprezy szkolne

Egzaminy gimnazjalne

2012-04-24

We wtorek 24.04.2012 rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne, do których przystąpiło ponad 411 tysięcy trzecioklasistów w całej Polsce. Część humanistyczna podzielona została na dwie części: historię i wiedzę o społeczeństwie oraz język polski.

Punktualnie o 9.00 nasi gimnazjaliści przystąpili do egzaminu z historii i wiedzy o społeczeństwie. Po przerwie, o godz. 10.45 mogli wykazać się zdobytymi wiadomościami z języka polskiego.

Nastawienie uczniów do egzaminu było różne, niektórzy byli wyraźnie zestresowani , inni podchodzili do testów na tzw. luzie.

Nowością jest przerwa w czasie poszczególnych części egzaminu, którą nasi uczniowie spędzili na śniadaniu przygotowanym przez Radę Rodziców.

W środę 25.04 o godz. 9.00 rozpocznie się część przyrodnicza (biologia, chemia, fizyka i geografia) a o 10.45 – część matematyczna. W czwartek 26.04 gimnazjaliści zmierzą się z językiem obcym, egzamin ten podzielony będzie na część podstawową i rozszerzoną.

Wyniki egzaminów, jakie uzyskają uczniowie trzecich klas gimnazjum, będą brane pod uwagę w procesie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku po raz pierwszy będzie również uwzględniany wynik egzaminu z języka obcego na poziomie podstawowym.

Połamania długopisów!!!