Uroczystości i imprezy szkolne

Pierwsze miejsce naszych piątoklasistów.

2012-03-16

Dnia 12 marca 2012 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 wzięli udział w Miejskim Konkursie: „V Podchody z okazji rocznicy wyzwolenia Wejherowa”. W rywalizacji wzięli udział uczniowie klas piątych z siedmiu szkół. Naszą reprezentowali uczniowie klasy 5 d w składzie: Magdalena Schulz- kapitan, Kamila Miller oraz Maciej Matyjasik. Konkurs ten obejmował takie zagadnienia jak: dzieje Wejherowa w latach 1919 – 1946 oraz działalność organizacji upamiętniających miejsca pamięci narodowej w Wejherowie po 1945 r. Do udziału uczniów w Konkursie przygotowywała nauczycielka historii – Edyta Bryc. Zawody składały się z trzech etapów: testu wiedzy, zadań wykonywanych w terenie oraz konkursu drużynowego. Na każdym z trzech etapów, drużyna z naszej szkoły zajmowała pierwsze miejsce i wygrała cały Konkurs. Serdecznie gratulujemy!!!