Uroczystości i imprezy szkolne

2017-10-23

W piątek 13 października odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się od powitania przez Panią dyrektor Danutę Czernewską kandydatów na uczniów i licznie przybyłych rodziców i opiekunów. Następnie klasa 1d wraz ze swoimi starszymi kolegami z IV g przestawiła program artystyczny z okazji pasowania na ucznia. Były wesołe piosenki, wierszyki i scenki z życia w klasie i w szkole. Po programie uczniowie z poszczególnych klas ustawili się do ślubowania przy swoim kwiatku- klasie, a ich przedstawiciele stanęli przy sztandarze szkoły. Uroczyste słowa ślubowania powtarzała cała nowa brać uczniowska. Potem wielkim ołówkiem nastąpiło pasowanie na ucznia, którego dokonała Pani dyrektor. Z tej okazji dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, zakładki, legitymacje szkolne i książki od Rady Rodziców. Pięknie prezentowały się w różnokolorowych biretach. Od tego momentu wszyscy pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie.