Uroczystości i imprezy szkolne

Dzień Patrona Szkoły

2017-05-09

28.04.2017 roku odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły dla uczniów gimnazjum i starszych klas Szkoły Podstawowej. Młodzież pokazała piękno piosenki przedwojennej w uwspółcześnionej aranżacji. Przedstawienie zaczęło się od piosenki „Jak za dawnych lat”.

Następnie uczennice przedstawiły zarys życia w XX-leciu międzywojennym. Młodzież wysłuchała takich przebojów jak: „Na pierwszy znak”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Ach jak przyjemnie” czy „Ta ostatnia niedziela”.

Nagle przeboje przedwojenne zostały przerwane piosenką uliczną z czasów wojny- „Dnia 1 września…”. Na zakończenie uczennica klasy szóstej zaśpiewała wspaniałą piosenkę-song pt: „Jaskółka uwięziona”- ku pamięci wszystkich pomordowanych w czasie II Wojny Światowej.

Całość przedstawienia przygotowali nauczyciele K. Dempc i M. Michalik.