Uroczystości i imprezy szkolne

Miejski etap XXXIV edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej już za nami!

2017-03-14

W poniedziałek 13 marca odbyły się miejskie eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Po raz kolejny organizatorem tego etapu rywalizacji był Zespół Szkół nr 3. W przyjaznej, kameralnej atmosferze, z przerwami na słodkie przekąski dwadzieścioro ośmioro przedstawicieli wejherowskich szkół zaprezentowało interpretacje polskich utworów poetyckich.

Z biorących udział w turnieju komisja wyłoniła dwoje zwycięzców każdej kategorii wiekowej, którzy 31 marca wezmą udział w etapie powiatowym. Zwycięzcami w kategorii „Klasy I-III szkoły podstawowej” zostali - uczennica Szkoły Podstawowej nr 8  Antonina Błoszyk oraz Zbigniew Trusewicz ze Szkoły Podstawowej nr 6. W kategorii „Klasy IV-VI” wygrali -  Agata Sulborska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 5  i Samuel Pilipionek reprezentujący Szkołę Podstawową nr 6. Wśród przedstawicieli klas gimnazjalnych bezkonkurencyjne okazały się uczennice Gimnazjum nr 1. Reprezentantkami naszego miasta w Turnieju Poezji Śpiewanej zostały uczennice tej szkoły – Marta Płotka i Aleksandra Joryn, a Julia Potrykus zdobyła I miejsce w konkursie recytatorskim dla uczniów gimnazjum. II miejsce w tej kategorii zajęła Dominika Milewczyk z Gimnazjum nr 2.

Uczniowie biorący udział w tym etapie konkursu otrzymali upominki ufundowane przez Dyrekcję Zespołu Szkół nr 3,a zwycięzcy, dodatkowo, nagrody, których fundatorem był Prezydent Miasta Wejherowa. Dziękujemy recytatorom za chwile pełne miłych wrażeń i życzymy powodzenia!