Konkurs Biblijny

W sobotę, 12 maja 2018 r. uczennice klasy 7A : Kinga Brzezińska i Julia Ryńska uczestniczyły w Wojewódzko - Metropolitalnym Konkursie Biblijnym im. Sługi Bożego kardynała Augusta Hlonda. Tematem była Księga Wyjścia.

Powiatowe eliminacje konkursu Rodnô Mòwa

25.04 odbyły się powiatowe eliminacje Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej Rodnô Mòwa. Choć konkurencja była ogromna uczennice z naszej szkoły stanęły na wysokości zadania.

Międzyszkolny Konkurs „Mistrz matematyki”

10 maja w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs „Mistrz matematyki” organizowany przez J.Bujak, H.Gruba, M.Hallmann i M.Rogowską. Jego celem było promowanie uczniów uzdolnionych matematycznie, odkrywanie talentów oraz popularyzacja królowej nauk.

Kochani Maratończycy ze szkoły podstawowej!

Właśnie dobiegliście do mety! Za Wami osiem podróży do nowych światów, które zwiedziliście dzięki przeczytanym lekturom. Gratulujemy Wam wszystkim – zarówno tym, którzy osiągnęli najwyższe wyniki, jak i tym, którzy zdobyli nieco mniej punktów – bo przecież liczy się to, co przeżyliście w trakcie maratonu.

WARSZTATY W EKO DOLINIE

8 maja 2018 roku klasa II e gimnazjum brała udział w wyjazdowych warsztatach w Eko Dolinie . Zajęcia były finansowane przez Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”. Tematem warsztatów była efektywna gospodarka odpadami.

Święto Patrona

27 kwietnia 2018r. obchodziliśmy uroczyście Święto Patrona naszej szkoły. Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu uczniów ze szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych mieliśmy okazję przenieść się do Wejherowa sprzed II wojny światowej, do czasów świetności naszego miasta, którego mieszkańcom w bestialski sposób odebrano życie tylko dlatego, że byli dobrymi Polakami.

MALI MISTRZOWIE

We wtorek 24 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 6 w Wejherowie odbył się TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DLA PRZEDSZKOLI I ZERÓWEK O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA WEJHEROWA.

„PIAŚNICA – PAMIĘĆ I OSTRZEŻENIE”

Z okazji Święta Patrona Szkoły uczniowie klas IIIB, IIID i IIIG (pod kierunkiem p. S. Erdmańskiej, p. H. Podsiedzik oraz p. W. Baci) przygotowali montaż słowno – muzyczny „PIAŚNICA – PAMIĘĆ I OSTRZEŻENIE”.

Akcja Pola Nadziei na Pomorzu już po raz siódmy wsparta przez młodzież naszej szkoły

Wielka  kwesta  na  rzecz  podopiecznych  pomorskich  hospicjów zakończona. Zebrano ponad 630 tysięcy złotych, a nasi uczniowie  na swoim terenie uzbierali aż 27603,26 zł.

MIEJSKIE IGRZYSKA DZIECI W MINI PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

24 kwietnia na boisku sportowym Szkoły Podstawowej nr 8 rozegrane zostały Mistrzostwa Miasta Wejherowa w piłce nożnej dziewcząt rocznik 2005 i młodszych. Do zawodów przystąpiły tylko trzy wejherowskie szkoły ( SP 5; SP6; SP8 ).