„Czyste powietrze w roli głównej” -laureaci konkursu

14 czerwca w Szkole Muzycznej w Gdyni odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie fotograficznym "Czyste powietrze w roli głównej”. Organizatorem konkursu był Związek Gmin Dolina Redy i Chylonki. Celem konkursu było rozumienie znaczenia i konieczności ochrony powietrza oraz poznanie działań, które wpływają na jego czystość.

Powiatowy Konkurs Plastyczny „100 lat minęło”

13.06.2018r. w  Starostwie Powiatowym w Wejherowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na projekt muralu zorganizowanego z okazji obchodów 100–lecia odzyskania niepodległości – 1918-2018 -  „100 lat minęło”. W konkursie plastycznym na projekt muralu III miejsce zajął Sergiusz Lis - uczeń klasy VIIC.

MISTRZOWIE CZYTANIA

13 czerwca w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku miała miejsce uroczystość wręczenia nagród uczestnikom IX edycji Maratonu Czytelniczego dla uczniów klas 4-6. Konkurs odbywał się pod hasłem " Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca".

Wycieczka IIBG

Uczniowie klasy II b gimnazjum wybrali się na wycieczkę do Helu. Zwiedzili Muzeum Obrony Wybrzeża, gdzie poznali fragment historii naszego regionu. Obejrzeli film dotyczący uzbrojenia podczas walki o tę część Polski. Zobaczyli autentyczne elementy wyposażenia obrońców półwyspu, mundury, broń, naczynia. Mieli okazję poznać warunki, w jakich odbywali służbę ówcześni żołnierze.

Wycieczka do Chmielna

5 czerwca klasy: 1b i 1d pojechały na wycieczkę do Chmielna. W gospodarstwie agroturystycznym „U chłopa”, w pięknym otoczeniu niedaleko jeziora wzięły udział w warsztatach ekologiczno – plastycznych. Zgodnie z instrukcją wykonały rozmaite ptaszki z siana. Później uczestniczyły w przejażdżce wozem drabiniastym.

Mali Komandosi

11 czerwca uczniowie klasy Ie i IIa wybrali się na wycieczkę do Grąbkowa, gdzie uczestniczyli w zajęciach terenowych. Na miejscu pod okiem doświadczonych dowódców mogli spróbować swoich sił pokonując lęk i nieśmiałość.

Lubimy pomagać!

Na początku czerwca w naszej szkole została zorganizowana akcja charytatywna na rzecz Schroniska dla zwierząt w Dąbrówce. Uczniowie przynieśli karmę, miski, koce, obroże oraz zabawki dla psów i kotów. Wszystkie te rzeczy zostały przekazane w poniedziałek 11.06.2018 roku

Rak "n"Roll. Daj Włos!

Dziewczynki z klasy IIIe tuż po Komunii Świętej zdecydowały z rodzicami, że oddadzą swoje włosy dla osób, które ich nie mają ze względu na chorobę. W akcji może wziąć udział każdy: mały / duży / on / ona – każdy, kto ma min. 25 cm włosów do ścięcia i zmieniając swój wygląd chce zrobić coś dobrego dla innych.

Wizyta w Gdyni

W ubiegłym tygodniu dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły gdyńską manufakturę cukierków „CiuCiu”. Zerówkowicze mieli okazję obejrzeć jak powstają smakowite cukierki i lizaki.

Zwycięstwo trzecioklasistów

8 czerwca br. odbył się XI Międzyszkolny Turniej Wiedzy Interdyscyplinarnej. Naszą szkołę reprezentowała drużyna, w skład której wchodzili uczniowie kl. IIIg: Aleksandra Fragel, Katarzyna Grzelewska i Natan Waldowski.