Jak wygląda muzyka?

Czy dźwięki są nam potrzebne na co dzień? A może od święta? Do jedzenia, do skakania, do spania czy do śpiewania? Może potrzebują ich tylko dzieci? Albo tylko dorośli?...

Ostatnie spotkanie koła CCC

We wtorek 19 czerwca 2018 szkolne koło CCC uczestniczyło w zorganizowaniu integracyjno-edukacyjnego pikniku dla dzieci z Punktu Przedszkolnego "Mali Artyści" w Wejherowie.

Spotkaliśmy nowych przyjaciół

W środę 13 czerwca b.r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się uroczysta gala – zakończenie VI edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla Najmłodszych „Spotkacie nowych przyjaciół”.

Szlakiem Piastowskim

W dniach 13-15 czerwca 2018 r uczniowie klasy 7 a i 7 d wraz z wychowawcami i opiekunami podróżowali Szlakiem Piastowskim.

Od Canaletta do Nawałki, czyli kulturalno – rekreacyjny spacer po Warszawie

W dniach 11 -13.06.2018r. uczniowie klas: IIa, IId, VIIc i VII e wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Podczas trzydniowego pobytu odkryliśmy historyczne,a także współczesne oblicze naszej pięknej stolicy.

„Smerfy” w świetlicy szkolnej

15 czerwca chętni uczniowie przygotowali spektakl dla Rodziców pod tytułem „Smerfy”. Tym razem to dzieci przepięknie poprzebierane przeniosły swoich rodziców w bajkowy świat „małych niebieskich stworków” zmagających się ze zgorzkniałym Gargamelem, jego przyjaciółką Hogatą i kotem Klakierem.

Sukces Konrada

Uczeń klasy 7a, Konrad Stawicki, brał udział w BOXING CUP TRIEBEL w Słowacji i zdobył brązowy medal zawodów.

Małe dzieci nie chcą śmieci- Mój wymarzony ogród

W XX edycji konkursu plastycznego organizowanego przez Komunalny Związek Doliny Redy i Chylonki nasi uczniowie: Gracjan Sieciński z klasy IIc i Jakub Czapski z klasy IIIa zdobyli nagrody.

Wycieczka do Zoo

8 czerwca dwie klasy I- Ia i Ic udały się na autokarową wycieczkę do Oliwskiego Zoo. Pogoda była cudowna, słoneczna, idealna na podróżowanie. Dzieci uczestniczyły w ciekawej lekcji dotyczącej ssaków. Następnie oglądały zwierzęta w ogrodzie zoologicznym.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 8 LIDEREM LOKALNEJ EKOLOGII !!!!

W tym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w kompleksowym, wielozadaniowym projekcie edukacji ekologicznej - „Ciepło i bezpiecznie”. Jego organizatorem był Komunalny Związek Gmin Dolina Redy i Chylonki. Celem projektu było podniesienie kompetencji oraz wzrost świadomości ekologicznej uczniów, nauczycieli i społeczności lokalnych na temat niskiej emisji oraz sposobów ochrony czystości powietrza.