Zaproszenie do Piaśnicy

7 października w niedzielę odbędą się coroczne uroczystości patriotyczno-religijne w Piaśnicy. W tym roku powiązane z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Nasza szkoła jest jedyną w Polsce, która nosi imię Martyrologii Piaśnicy i bezpośrednio związana z miejscem, w którym odbędą się uroczystości.

KONKURS PLASTYCZNO – LITERACKI ŚWIETLICOWY ATLAS ZWIERZĄT

Zapraszamy wszystkich uczniów z klas I – III naszej szkoły do wzięcia udziału w świetlicowym konkursie plastyczno – literackim “Świetlicowy atlas zwierząt”. Zadaniem uczestników będzie samodzielne przygotowanie ilustracji wybranego zwierzęcia (format A4), dowolną techniką plastyczną oraz stworzenie ciekawego opisu zilustrowanego zwierzaka na oddzielnej kartce formatu A4.

ZAJĘCIA KULINARNE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Pierwsze zajęcia kulinarne za nami. 20.09.2018r. w świetlicy szkolnej dzieci samodzielnie, według przygotowanego przepisu przygotowały pyszne ciasto z jabłkami.

25. EDYCJA AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA - KONKURS PLASTYCZNY

21 - 23 września odbędzie się 25. edycja akcji Sprzątanie Świata - Polska 2018 pod hasłem "Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej".

Z wizytą w WCK w ramach akcji "Sprzątanie świata"

Uczniowie klas pierwszych oraz drugich szkoły podstawowej zostali zaproszeni przez Wejherowskie Centrum Kultury na przedstawienie ekologiczne. 13 września dzieci miały okazję obejrzeć spektakl poświęcony ochronie przyrody oraz segregacji śmieci.

Konkurs

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym - „Historia Polski w pieśni zamknięta, historia Polski nutą pisana”.

Gratulacje dla Amelii

Uczennica klasy 8a Amelia Nowakowska została laureatką 18 Ogólnopolskiego Twórczego Używania Umysłu "WYSPA ZAGADEK 2018" i wygrała główną nagrodę - wyjazd do Szwecji.

Konkurs

Ogłaszamy konkurs na „Twój pomysł na pamiątkę z krajów europejskich” dla uczniów kl. 7 i 8 SP oraz 3 Gimnazjum.

" Szkoła na kołach"

Dziękujemy wszystkim, którzy oddali swój głos w Budżecie Obywatelskim 2018 na projekt " Szkoła na kołach".

„Zapytaj mnie, póki jestem”

„Zapytaj mnie, póki jestem” to temat konkursu organizowanego przez Muzeum Piaśnickie w Wejherowie i Fundację PomorzeodNowa dla uczniów w wieku 12-16 lat z terenu województwa pomorskiego. Zadaniem uczestników jest przygotowanie indywidualnych prac nawiązujących i upamiętniających miejsce kaźni – Piaśnicę.