"Poznaj Polskę"- wycieczka do Torunia klas 3b i 3d

Klasy 3b i 3d Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Wejherowie w dniach 18-19.11.2021r. wzięły udział w wycieczce do Torunia, która została dofinansowana ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach projektu Poznaj Polskę. Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie od doświadczeń i zabaw w Muzeum Nowoczesności- Młyn Wiedzy w Toruniu, gdzie na poszczególnych wystawach mieli okazję poznać m.in. ruch obrotowy i jego zastosowania praktyczne, zobaczyli model korytarza najdłuższej rzeki w Polsce- Wisły, dowiedzieli się o tym, jak dorastamy, jakie emocje i uczucia towarzyszą nam w tym procesie. Kolejnym punktem podróży był spacer po mieście.

Wojewódzki Konkurs z Biologii

LISTA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO II ETAPU WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z BIOLOGII DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH - Rok szkolny 2021/2022

Światowy Dzień Pluszowego Misia w klasach I-III - 25 listopada 2021

Dziękujemy wszystkim dzieciom i nauczycielom za aktywny udział w tym radosnym dniu. Były obrazki z misiami, misiowe maski, uszka, jedzenie miodku, piosenki o misiach i piękna zabawa.

Myszka Miki w świetlicy szkolnej...

W czwartek przenieśliśmy się do bajkowego świata Myszki Miki i jego przyjaciół. Obejrzeliśmy film o tym jak powstała Miki, graliśmy w memory, kodowaliśmy obrazki, rozwiązywaliśmy zagadki oraz robiliśmy sobie zdjęcia w balonowej Myszce.

Zostań Darczyńcą Szlachetnej Paczki!

Pomaganie, szczególnie w okresie przedświątecznym, może dawać wiele radości zarówno obdarowywanym, jak i obdarowującym. W tym roku wraz z Radą Rodziców postanowiliśmy przyłączyć się do wspaniałej akcji Szlachetnej Paczki ❤️ Wybraliśmy już rodzinę, której pomożemy.

Dzień Misia w klasach 1-3

Dzień Misia już jutro. W tym roku nie można przynosić swoich misiów do szkoły, ale można je umieścić na padlecie .Czekamy na zdjęcia Waszych Misiaków. Umieszczajcie je już dziś, niech 25 listopada padlet będzie bogaty w Wasze pluszaki.

Lasse i Maja zapraszają do biblioteki

Drodzy Czytelnicy, miłośnicy zagadek detektywistycznych. Biblioteka szkolna wzbogaciła się o kolejne książki z serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. Autorem książek jest Martin Widmark, a ilustracje do nich tworzy Helena Willis. Główni bohaterowie to Lasse i Maja.

Konkurs plastyczny ŚWIĄTECZNA POCZTÓWKA

Organizatorem konkursu jest Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie, która jest jednocześnie fundatorem nagród za zajęcie I,II oraz III miejsca w każdym poziomie klas od IV do VIII.

“Piękno niemieckich landów”- konkurs na prezentację multimedialną dla klas VII i VIII.

Achtung! Achtung! Uwaga! Uwaga! Ogłaszamy konkurs dla klas siódmych i ósmych na wykonanie najciekawszej prezentacji multimedialnej na temat landów niemieckich. Waszym zadaniem jest pokazanie piękna, jakie kryją lady niemieckie.

Woda naszym skarbem – nauka i zabawa uczniów klasy ID

Uczniowie klasy ID w czasie ostatnich lekcji poznali właściwości i znaczenie wody. H2O jest substancją bezbarwną, bezwonną, a mimo to bezcenną, niezbędną do życia dla każdego organizmu żywego. Niestety nadal wielu ludzi nie dba o środowisko i bez zastanowienia marnuje nasz skarb. My wiemy jak ważne jest oszczędzanie wody. Za pomocą naszego mini eksperymentu obserwowaliśmy jak wygląda obieg wody w przyrodzie.