Ósemka najlepsza w czytaniu po kaszubsku

14 listopada uczniowie uczęszczający na zajęcia z j.kaszubskiego wzięli udział w konkursie czytania po kaszubsku Méster Bëlnégò Czëtaniô. Nasi uczniowie zdobyli zaszczytne miejsca na podium i udało im się przejść do etapu powiatowego, który odbędzie się 29 listopada w Linii. Trzymajcie za nich kciuki!

UWAGA KONKURS!!! dla klas 0-III „Najładniejszy karmnik dla ptaków”

Celem konkursu jest: uwrażliwienie dzieci na dokarmianie ptaków, poznanie ptaków, które odwiedzają zimą karmnik oraz sposób, w jaki się odżywiają, rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych.

Świąteczna fabryka bombek w bibliotece

Jeśli chcesz pomóc potrzebującym i masz trochę czasu, przyjdź we wtorek 20.11.2018 roku o godz. 15.00 do biblioteki szkolnej na spotkanie, podczas którego wykonamy bombki techniką decoupage. Zapraszamy wszystkich chętnych: uczniów, rodziców, dziadków, nauczycieli, pracowników szkoły.

Błyskawiczny konkurs z nagrodami "Wybierz książkę, którą powinniśmy zakupić do biblioteki szkolnej"

W związku z przyznaniem naszej szkole dotacji w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców oraz sympatyków "Ósemki" do wzięcia udziału w konkursie. Wśród uczestników rozlosujemy nagrody.

Podziel się uśmiechem - Mikołajkowa zbiórka PCK

Jak co roku Szkolne Koło PCK organizuje Mikołajkową zbiórkę; maskotek, książeczek, puzzli i innych zabawek. Zebrane przedmioty zostaną przekazane osobom niepełnosprawnym, podopiecznym PCK, podczas balu mikołajkowego. Zbiórka odbędzie się w dniach 19-30 listopada 2018r. w sali 206.

Święto Niepodległości wśród najmłodszych

100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była ważnym wydarzeniem również dla uczniów klas 0-3. Z tej okazji najmłodsi wykonali biało – czerwone kwiaty, które stanowiły dekorację klas i holu, a także zostały złożone pod tablicą pamiątkową przez gospodarzy po uroczystym odśpiewaniu hymnu.

O niepodległości we współczesności – spektakl „Wspomnienia zamknięte w starym kufrze”

Piątkowe uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości w naszej szkole klasy IV – VIII oraz 3 gimnazjum rozpoczęły od obejrzenia spektaklu „Wspomnienia zamknięte w starym kufrze”. Inscenizacja obejmowała dwie przestrzenie: współczesną, ukazującą dzisiejszą młodzież borykającą się z trudnościami w rozumieniu bolesnych kart polskiej historii z czasów zaborów oraz historyczną, przedstawiającą w krótkich, retrospektywnych scenkach tragizm tamtych dni.

Z wizytą w przedszkolu- Święto Niepodległości

13 listopada klasa IIa obejrzała przedstawienie z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Spektakl przygotowały dzieci z grupy zerowej Biedronki z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Wejherowie.

Konkurs historyczny pt.: „Polskie drogi do niepodległości w latach 1795 – 1918”

W naszej szkole w ramach przygotowań do uroczystych obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się konkurs historyczny pt. „Polskie drogi do niepodległości w latach 1795 – 1918”. Wzięli w nim udział uczniowie klas VI-VIII szkoły podstawowej.

„100 serc dla Niepodległej”

Przygotowując się do obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości, klasy 5A, 5F oraz uczennice uczęszczające na zajęcia kółka rękodzieła wzięły udział w akcji „100 serc dla Niepodległej”.