Ogólnopolski konkurs "Swego Nie Znacie"

W piątek w ogólnopolskim konkursie "Swego Nie Znacie" wzięły udział dwie uczennice Agata Wojewódka oraz Aleksandra Pilarska. Poziom był bardzo wysoki, prawie że ZAWODOWY! Agata wypadła wspaniale, urzekła jurorów i publiczność, niewiele zabrakło, żeby przeszła do ostatniego etapu.

Zajęcia kulinarne ”Wypieki na wesoło” w świetlicy szkolnej

Kolejne zajęcia kulinarne za nami. Tym razem dzieci poznały przepis na Kakaowe babeczki. Z zaangażowaniem przygotowały ciasto na babeczki, które później upiekliśmy w specjalnych foremkach.

Sensoplastyka - jesteśmy kreatywni

Malowanie na streczu to niewinna i prosta zabawa dla dzieci i dorosłych, której oddaliśmy się na zajęciach kreatywnych w klasie II B. Oddaliśmy się z wielką uciechą tej zabawie, która przekształciła się w wielozmysłowe pole doświadczeń oraz okazję do artystycznych uniesień :)

Praca

Dyrekcja SP nr 8 poszukuje pedagoga na pełen etat (praca na zastępstwo). Zainteresowane osoby proszone są o składanie podań w sekretariacie szkoły.

Święto Pluszowego Misia

Święto Misia w klasach 0-3 obchodzone było 26 listopada. Każde dziecko tego dnia mogło przyjść do szkoły ze swoim ukochanym misiem. Na wszystkie klasy czekała niespodzianka przygotowana przez dzieci z grupy Oc i uczniów klasy 2a integracyjnej.

NAPISZ LIST. ZMIEŃ ŻYCIE!

Samorząd Uczniowski oraz Rada Rodziców wspólnie przygotowują nasz udział w akcji Amnesty International. Już od czwartku podczas 20 minutowej przerwy będzie można przyłączyć się do Maratonu Pisania Listów. Przy sali 21 będzie znajdowało się stanowisko, przy którym będzie można napisać list samodzielnie lub według wzoru stworzonego przez AI, lub też dostarczyć nam list napisany w domu bądź podczas godzin wychowawczych.

Umysły w grze – pierwszy mecz matematyczny

Ruszyły kolejne rozgrywki Pomorskich Meczów Matematycznych. W pierwszym spotkaniu nasi uczniowie (z klas: 8a, 7c, 7d, 7e) zremisowali 16:16 ze Szkołą Podstawową nr 6 w Redzie.

#SuperKoderzy kodują i wygrywają!

Uczniowie z klasy 6b, którzy uczęszczają na zajęcia koła informatycznego #SuperKoderzy wzięli udział w konkursie „CodeWeek 2018 Code for the Planet”. Ich gra spodobała się jury konkursowemu i zdobyli nagrodę II stopnia.

Obchody Dnia Misia z Teddy Eddie

W ramach obchodów Dnia Misia dzieci z klasy Ie odwiedził Miś Teddy Eddie. Pani lektor opowiedziała wszystkim kim jest Teddy Eddie i skąd się wziął. Podczas wesołej zabawy z misiem dzieci miały okazję poznać nowe słowa i zwroty w języku angielskim.

Mikołajowa ekipa

Wczoraj,tj.26 grudnia, grupa uczniów z klas czwartych, piątych i trzeciej gimnazjum dzielnie szyła pluszaki. Spod zręcznych łapek powychodziły miękkie poduszki i kocyki, misie, koty i psy. Wszyscy doskonale się przy tej okazji bawili.