Mikołaje z 4a czytają dzieciom!

11 grudnia uczniowie klasy 4a odwiedzili dzieci z Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego, by wspólnie przygotować się na nadejście świąt. Wizytę rozpoczęliśmy od zwiedzenia przedszkola oraz zapoznania się z uczniami i kadrą pedagogiczną.

Zajęcia kulinarne „Wypieki na wesoło” w świetlicy szkolnej

XIX Międzyszkolny Przegląd Piosenki Dziecięcej „ Muzyczne Zoo” w Rumi

1 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Rumi odbył się XIX Międzyszkolny Przegląd Piosenki Dziecięcej „Muzyczne Zoo".

Uwaga!!!

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2019 odbędzie się 21 marca 2019 roku o godz. 9.00 Uczniów, którzy pragną wziąć udział w tym popularnym konkursie prosimy o wpłatę 9 zł wpisowego u nauczyciela matematyki najpóźniej do 10 stycznia 2019 roku.

Zbiórka dla zwierząt ze schroniska

Akcja pomocy niechcianym zwierzętom jest jedną z najprostszych w  jaką mogą włączyć się dzieci. Mogą mieć satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich, że choć chwilowa poprawa warunków ma znaczenie.

Pożegnanie

„Najtrudniej żegnać tych, którzy powinni być jeszcze długo między nami…” Z głębokim żalem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość, że 10 grudnia 2018 roku zmarł nasz Kolega i Pracownik, mgr Sebastian Markiewicz, od 2003 roku kierownik ”Krytej pływalni„ oraz nauczyciel wychowania fizycznego i trener w SP nr 8.

Mikołajkowy turniej lekkoatletyczny

7.12.2018 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie rozegrano po raz pierwszy Mikołajkowy turniej lekkoatletyczny jako eliminacje do Mistrzostw Powiatu Wejherowskiego w halowej lekkoatletyce, które odbędą się w styczniu 2019 roku.

W Leśnym Ogrodzie Botanicznym „Marszewo”

Z okazji Mikołajek uczniowie klasy IId udali się do Leśnego Ogrodu Botanicznego „Marszewo” w Gdyni, gdzie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych. Podczas spaceru po lesie rozpoznawali gatunki drzew, opisywali kształt liści i rodzaj igieł.

Konkurs na najładniejszy karmnik

Zima to dla ptaków czas poszukiwania pokarmu, aby przetrwać mroźną i śnieżną porę roku. Niektóre ptaki potrzebują pomocy człowieka w dokarmianiu.

Konkurs Języka Polskiego - lista zakwalifikowanych

Zamieszczamy listę osób, które zakwalifikowały się do II etapu Konkursu z języka polskiego dla uczniów gimnazjum.