„Gramy dla małych dzieci i bez focha! Niech życzliwość dzisiaj zwycięża!”

Od ponad ćwierć wieku, WOŚP pod przewodnictwem Jurka Owsiaka pomaga szpitalom w całej Polsce, ratując życie wielu pacjentom. Fundacja pomaga potrzebującym noworodkom, a od kilku lat wspiera także seniorów.

PIĘĆ MEDALI ZDOBYTYCH PRZEZ NASZYCH UCZNIÓW PODCZAS MISTRZOSTW POWIATU WEJHEROWSKIEGO W HALOWEJ LEKKOATLETYCE DZIECI

W poniedziałek 14 stycznia na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie nasza szkoła wywalczyła 3 złote medale w kategoriach :

Spotkanie z policją

18 stycznia 2019r. w naszej szkole rozpoczęły się spotkania o charakterze profilaktycznym z przedstawicielami Policji do Spraw Nieletnich. Tematyka spotkania, w którym uczestniczyły klasy V i VI szkoły podstawowej, obejmowała odpowiedzialność nieletniego wobec prawa. Nieletni uświadomieni zostali jakiego typu zachowania można uznać za ryzykowne i do jakich skutków mogą doprowadzić.

Przedstawienie profilaktyczne

17 stycznia 2019r. gościliśmy w naszej szkole aktorów teatru „Kurtyna” z Krakowa. Zaprezentowali oni naszym uczniom przedstawienia o charakterze profilaktycznym. Uczniowie klas IV szkoły podstawowej obejrzeli przedstawienie „Moja historia”, które poruszało ciągle aktualne problemy w procesie budowania poczucia własnej wartości młodych ludzi.

Sztafety pływackie

16.01.2019 w Rumi odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w pływackich sztafetach drużynowych. Każda drużyna składała się z 8 zawodników.Po trudnej i wyrównanej rywalizacji dziewczęta rocznik 2006/2009 zajęły II miejsce, chłopy 2006/2009 III miejsce.

Zabawa Karnawałowa w świetlicy szkolnej

9 stycznia 2019 w świetlicy szkolnej zorganizowałyśmy Zabawę Karnawałową dla naszych świetlików.

Drodzy Maratończycy z klas 4-6!

Za Wami już czwarty test maratonu. Dziękujemy za wytrwałość  i uważne czytanie lektur. Kolejna z nich to książka Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego pt. „Mali zwycięzcy” - zapierająca dech w piersiach historia trojga rodzeństwa, które los rzucił na urzekającą nieziemskim pięknem, ale pełną niebezpieczeństw pustynię Szamo w Azji.

Przedstawienie jasełkowe w SOSW

10 stycznia 2019r. klasa III a wybrała się do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. Korzystając z zaproszenia uczniów i nauczycieli tejże placówki , mieliśmy możliwość obejrzenia przedstawienia jasełkowego pt.: „Chwalcie Dziecinę”. Piękna scenografia, stroje, gra aktorów i występ chóru ogromnie nas oraz innych przybyłych widzów zachwyciły.

… żeby nieść uśmiech, dawać radość…

Uczniowie klasy III a dowiedzieli się o pewnej 6-letniej chorej dziewczynce, która niedługo będzie obchodziła urodziny. Dowiedzieliśmy się również, że ogromną radość sprawiłoby jej w tym dniu otrzymanie kartek urodzinowych od dzieci z całego kraju. Chcąc spełnić to marzenie, wspólnie ułożyliśmy życzenia i… kartka została wysłana.

Konkurs Zuch

Podobnie, jak w ubiegłych latach pragniemy zaprosić uczniów klas I – III szkoły podstawowej do wzięcia udziału w konkursie Zuch oraz w konkursie Zuch z języka angielskiego, który jest organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie.