Budżet Uczniowski 2019

Organizatorem Budżetu Uczniowskiego jest Rada Rodziców przy SP nr 8 w Wejherowie. Ma on za zadanie umożliwienie uczniom wpływu na działalność szkoły oraz zwiększenie ich poczucia przynależności do społeczności szkolnej. Uczniowie mogą zrealizować swoje samodzielne projekty i inicjatywy o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, sportowym lub społecznym.

Zapraszamy na szkolne eliminacje do konkursu „Młodzi Przedsiębiorczy”

Jeśli chcesz sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą przedsiębiorczości, jeśli nieobce są Ci takie pojęcia, jak bank, kredyt, waluta, jeśli lubisz obliczenia procentowe – ten konkurs jest dla Ciebie!

Odwiedziny przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Wejherowie

25 stycznia uczniowie klasy IIa gościli u siebie grupę Biedronek z zaprzyjaźnionego przedszkola. Wspólne kolędowanie, śpiewanie, słodki poczęstunek, tańce i zabawy klockami lego zintegrowało ze sobą sześcio i ośmiolatki. Dzieci bawiły się zgodnie, bez konfliktów. Uczniowie naszej szkoły godnie pełnili funkcję gospodarza.

Z wizytą w bibliotece

W ostatnim czasie dzieci z zerówki w ramach współpracy z biblioteką, odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Wejherowie. Na miejscu dowiedzieliśmy się na czym polega praca bibliotekarzy, co trzeba zrobić żeby móc wypożyczyć książkę, a także przenieśliśmy się w trudny żeglarski świat. Jedna grupa budowała tratwę, a druga pakowała jedzonko na nasza długą wyprawę. Na zakończenie zajęć mogliśmy poczuć się jak artyści i malowaliśmy stopami kolorową ośmiornicę.

Konkurs "Drugie życie odpadów"

Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły zajęły III miejsce w międzyszkolnym konkursie plastyczno-technicznym pt."Drugie życie odpadów".

Zagrożenia dzieci i młodzieży w Internecie

29 stycznia (wtorek) o godz. 17.30 w stołówce szkolnej odbędzie się prelekcja dla rodziców na temat „Zagrożenia dzieci i młodzieży w Internecie”. Spotkanie poprowadzi psycholog szkolny-p.Anna Gussmann-Łepek i będzie trwało ok. 45 min.

Bezpieczne ferie

Policjanci rozpoczęli działania profilaktyczne w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Celem tych działań jest promowanie bezpieczeństwa na stokach narciarskich.

WALENTYNKOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

OGŁASZAMY SZKOLNY KONKURS WALENTYNKOWY JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW KLAS IV-VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ I III GIMNAZJALNYCH.

Uwaga! Biblioteka!

22 stycznia 2019 biblioteka wyjątkowo czynna tylko do 13.30!

Zebrania z rodzicami

Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 8 serdecznie zapraszają na zebrania z rodzicami, które odbędą się 23 - 24 stycznia 2019. Spotkanie w czwartek (24.01) zostanie poprzedzone występem muzycznym naszych uczniów. Zapraszamy chętnych rodziców i uczniów – mała sala gimnastyczna, godz. 16.30. O  godz.17.00 Szkoła ELT Modern School zaprasza na Dzień Języków Obcych do małej sali gimnastycznej.