Dzień Bezpiecznego Internetu

Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie.

„Zabawa Karnawałowa w ZOO” – nasze „świetliki” nagrodzone

Nasze ,,Świetliki’’ wzięły udział w konkursie plastycznym „Zabawa Karnawałowa w ZOO”, organizowanym przez Wejherowskiej Centrum Kultury. Dwie z naszych uczennic zostały nagrodzone.

KONKURS FOTOGRAFICZNY - „OBERWUJĘ PRZYRODĘ”

Zapraszamy uczniów klas IV – VIII oraz klas III oddziałów gimnazjalnych do udziału w konkursie fotograficzno-ekologicznym. Organizatorem konkursu jest Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”.

Uwaga! MAM TALENT!

8 marca odbędzie się w naszej szkole konkurs. Zachęcamy do pochwalenia się swoimi talentami! Aby wziąć udział w rywalizacji, należy zgłosić się do wychowawcy, który dokona wpisu na listę uczestników.

Projekt Budżetu Obywatelskiego "Umiem pływać"

Zakończyła się rekrutacja do projektu "Umiem pływać" finansowanego przez miasto Wejherowo w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zamieszczamy listę osób, które zakwalifikowały się do udziału w zajęciach odbywających się na krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie, ul. Nanicka 22.

„Małe Miasto Wejherowo 2019”

Uczniowie z pięciu wejherowskich szkół podstawowych w dniach 21.01.-25.01.19 brali udział w projekcie edukacyjnym „Małe Miasto Wejherowo 2019” organizowanym przez Fundację „Dom mojego Brata”. Podczas pięciodniowych warsztatów uczestnicy poprzez zabawę i praktyczną naukę poznawali wartość pieniądza, uczyli się zarządzania własnym budżetem, a także tego, jak funkcjonuje gospodarka.

„Zabierz książkę na ferie”

Kochani uczniowie klas 1 – 3. Zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie „Zabierz książkę na ferie”. W bibliotece szkolnej czeka na Was mnóstwo ciekawych książek. Nasza biblioteka wzbogaciła się o kilkaset tytułów książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

„Z książką mi do twarzy”

Zapraszamy uczniów klas 4- 8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum do udziału w konkursie „Z książką mi do twarzy”. Pokaż, że z książką jest Ci do twarzy!

KSIĄŻKA – NIESPODZIANKA!

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji zorganizowanej przez bibliotekę szkolną KSIĄŻKA – NIESPODZIANKA!

Zajęcia kulinarne „Wypieki na wesoło” w świetlicy szkolnej

Za nami pierwsze zajęcia w Nowym Roku 2019. Tym razem osłodziliśmy sobie dzień przygotowując rogaliki drożdżowe. Za nim zaczęliśmy przygotowywać ciasto, rozpuściliśmy drożdże w ciepłym mleku, z odrobiną mąki i odczekaliśmy, aż drożdże „urosną”. Jak zwykle wszyscy uczestnicy wykonali swoje zadania znakomicie, czego efektem były nasze rogale.