Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca klasy 0-3 obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. Najpierw uczestniczyły w lekcji z żywymi owadami, a następnie obejrzały przedstawienie o tematyce wiosennej, w której aktywnie brały udział zgadując zagadki.

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

21 marca 2019 roku nasza szkoła wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Celem konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Spotkania z rodzicami

Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 8 serdecznie zapraszają na konsultacje oraz zebrania z rodzicami uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjalnych, które odbędą się 26 - 27 marca 2019. We wtorek (26.03) o godz. 17.00 w dużej sali gimnastycznej zaplanowano spotkanie dyrektora szkoły z rodzicami uczniów klas VIII i III gimnazjum poświęcone egzaminom oraz rekrutacji do szkół średnich i ponadgimnazjalnych.

Międzynarodowe Święto Liczby π

14 marca 2019r. odbył się konkurs z okazji Międzynarodowego Święta Liczby π. Prowadzącymi byli uczniowie klasy VIII A – Julia R. i Bartosz J. Przed rozpoczęciem zmagań uczestnicy zostali zapoznani przez prowadzących z krótką historią liczby π, ciekawostkami z nią związanymi oraz wysłuchali wiersza Wiesławy Szymborskiej pt. „Liczba Pi”. Zainteresowanych odsyłamy do załącznika.

UWAGA !

Przypominam, że w czwartek 21 marca 2019 o godz. 9.00 rozpocznie się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur.

PODCHODY MIĘDZYPRZEDMIOTOWE Z OKAZJI ROCZNICY WYZWOLENIA WEJHEROWA

Już dziesiąty raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Podchodach z okazji rocznicy wyzwolenia Wejherowa” z faszyzmu, które odbyły się 12 marca. Organizatorem zabawy była Szkoła Podstawowa nr 9.

KONKURS MATEMATYCZNY „MISTRZOWIE MATEMATYKI klas VI”

Zapraszamy uczniów klas VI do udziału w szkolnym konkursie matematycznym.

Konkurs biblijny

07.03.2019 r. odbył się etap rejonowy konkursu biblijnego, uczniowie klas starszych pisali test z Dziejów Apostolskich.

„Ósemka” we wspomnieniach - wydłużamy termin

„Wspomnienia można opowiadać setki razy. To przecież najlepsze co się ma z życia.” W związku ze zbliżającym się 60 – leciem Szkoły Podstawowej nr 8 zachęcamy uczniów oraz absolwentów Ósemki do spisania swoich wspomnień związanych ze szkołą.W zakamarkach pamięci uczniów i absolwentów, zarówno tych starszych jak i młodszych, na pewno znajdują się miłe chwile spędzone w murach naszej szkoły, którymi warto się podzielić.

Konkurs ! die Umwelt braucht deine Hilfe!

Zapraszamy do udziału w konkursie klasy VII, VIII i III G.