LAUREAT PO RAZ CZWARTY!

28 marca 2019 r. w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach, odbył się etap wojewódzki XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 – 1948. W walce o wolną Polskę”. Szkołę Podstawową nr 8 reprezentował Jan Pisała z klasy VIII b.

Jesteśmy Liderem Sportu Szkolnego

26 marca br. w Filharmonii Kaszubskiej odbyła się II Wejherowska Gala Sportu, podczas której zaprezentowano i uhonorowano najlepszych wejherowskich sportowców i trenerów 2018 roku, a także sponsorów wspierających działalność sportową. Tytuł Lidera Sportu Szkolnego otrzymała Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie.

My School

Konkurs języka angielskiego z okazji 60-lecia szkoły dla uczniów klas IV-VIII SP i oddziałów gimnazjalnych.

SEGREGOWAĆ KAŻDY MOŻE

27 marca gościliśmy w naszej szkole Pana Henryka Lewickiego, pracownika Urzędu Gminy w Wejherowie, który opowiadał uczniom o segregowaniu odpadów. W wykładzie wzięli udział uczniowie klas szóstych, którzy dowiedzieli się o systemie gospodarowania odpadami w gminie Wejherowo.

Trening Piłki Nożnej

Niedawno oddziały przedszkolne gościły trenera szkółki piłkarskiej Fotball Academy. Pan Patryk przybliżył dzieciom zasady gry w piłkę nożną oraz poprowadził ciekawy trening. Przekonaliśmy sie, że sport to wspaniała zabawa i warto dbać o zdrowie .

Ponownie jesteśmy najlepsi!

26 marca reprezentanci oddziałów przedszkolnych wzięli udział w II Turnieju Piłki Nożnej dla Zerówek i Przedszkoli, poziom rozgrywek był bardzo wysoki, ale dzięki umiejętnościom, determinacji i niezwykłemu duchowi walki, uczniowie obronili zeszłoroczny tytuł i wywalczyli 1 miejsce!

HAPPENING EKOLOGICZNY

26 marca uczniowie klas IV, V, i VII Szkoły Podstawowej Nr 8 wzięli udział w happeningu ekologicznym, którego celem było zwrócenie uwagi na konieczność segregowania odpadów. Uczniowie z transparentami przemaszerowali ulicami Wejherowa. W trakcie happeningu uczniowie rozdawali mieszkańcom ręcznie robione ulotki informujące o konieczności selektywnej zbiórki odpadów i szkodliwości ich spalania w piecach.

POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ

20 marca w Szkole Podstawowej Nr 8 odbył się pokaz mody ekologicznej przygotowany przez uczniów pod kierunkiem Pani Marii Zybały.

Eksperymenty

Powszechnie wiadomo, iż dzieci w szkole podstawowej charakteryzuje naturalna ciekawość tego co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. Zabawy te stanowią podstawę wielokierunkowego rozwoju dziecka.

ZBIÓRKA ELEKTROODPADÓW

W dniach 26 marca-9 kwietnia 2019r.w Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.