Książki to najlepsi twoi przyjaciele…

Dzieci z klas II i III dobrze o tym wiedzą i dlatego w bieżącym roku szkolnym dzielnie stawiali czoła testom konkursowym w ramach VII edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla Najmłodszych „Spotkacie nowych przyjaciół”.

KONKURS MATEMATYCZNY „MISTRZOWIE MATEMATYKI klas IV”

Zapraszamy uczniów klas IV do udziału w szkolnym konkursie matematycznym. Termin i miejsce konkursu: 16.05.2019r., czwartek, godzina 9.15-10.05, stołówka szkolna. Chętne osoby prosimy o zapisywanie się u nauczycieli matematyki do 15.05.2019 roku.

Etap Rejonowy Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK - II miejsce

Dnia 11 maja 2019r w Powiatowym Zespole Szkół nr 4 w Wejherowie odbył się Etap Rejonowy Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK, w którym brała udział nasza drużyna. Dziewczyny świetnie poradziły sobie w udzielaniu pierwszej pomocy i zdobyły II miejsce.

Dziewczyny z SP8 najlepsze w mieście w czwórboju LA Wejherowie

9.05.2019 odbyły się zawody miejskie w czwórboju lekkoatletycznym. Czwórbój czyli bieg na 60m, 600m, rzut piłeczką palantową i skok w dal. Dziewczęta były w wyśmienitej kondycji były szybkie, wytrzymałe, skoczne i mocne co doprowadziło je do pierwszego miejsca.

Pierwsza pomoc przedmedyczna - spotkanie z pielęgniarką szkolną.

8 maja uczniowie klasy II B uczestniczyli w spotkaniu z pielęgniarką szkolną, którego celem było zapoznanie uczniów z metodami udzielania pierwszej pomocy.

Lista zwycięzców szkolnego Konkursu Matematycznego dla klas VI.

MISTRZAMI MATEMATYKI KLAS VI w roku szkolnym 2018/2019 zostali uczniowie:

SPOTKANIE Z ABSOLWENTKĄ NASZEJ SZKOŁY

6 maja 2019 roku uczniowie klasy III e gimnazjum spotkali się z Zosią Witkowską, absolwentką naszej szkoły. Zosia była stypendystką Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata i uczęszczała do szkoły średniej w Wielkiej Brytanii, tam również zdawała maturę. Obecnie studiuje medycynę na londyńskiej uczelni.

Podziękowania od Caritasu

Składamy serdeczne podziękowania Nauczycielom i Uczniom klas 5 a, 7 a, 7b ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie za udział w akcji " Pocztówka sercem malowana" z okazji Świąt Wielkanocnych.

KASZUBSKI KIERMASZ WIELKANOCNY – PODZIĘKOWANIE

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w naszej akcji. To bardzo miłe i budujące, że cała społeczność szkolna uczestniczyła w tym radosnym wydarzeniu.

Drodzy uczestnicy Wielkiego Maratonu Czytelniczego z klas IV – VI!

X edycja Wielkiego Maratonu Czytelniczego dobiegła końca. Uczestniczyło w niej 2410 uczniów z całej Polski. Miło nam ogłosić, że komisja konkursowa przyznała uczniom naszej szkoły 2 tytuły finalisty i 3 wyróżnienia.