Nasi koszykarze zdobywają srebro w Finale XLVII Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Minikoszykówce Chłopców!!!

8.05.2019 roku w halach sportowych naszej SP nr 8 w Wejherowie oraz Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 dla Niesłyszących w Wejherowie, odbył się Finał XLVII Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Mini Koszykówce Chłopców. W rywalizacji wzięło udział 6 najlepszych zespołów szkolnych z całego województwa pomorskiego. Zwycięzcą turnieju została drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Sopocie, która w finale pokonała gospodarzy turnieju, czyli Szkołę Podstawową nr 8 w Wejherowie.

MAMY MISTRZA POLSKI !!!

Wspaniale zakończył się udział uczniów naszej szkoły Jakuba Godlewskiego oraz Mateusza Borskiego pod opieką p.Damiana Marmułowskiego w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych oraz Ponadpodstawowych w Indywidualnych Biegach Przełajowych Chłopców, które odbyły się w miejscowości Kamion koło Sochaczewa.

Festyn „ÓSEMKA łączy pokolenia”

Z OKAZJI JUBILEUSZU 60-LECIA NASZEJ SZKOŁY ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH UCZNIÓW, RODZICÓW, ABSOLWENTÓW do udziału w FESTYNIE „ÓSEMKA ŁĄCZY POKOLENIA”, który odbędzie się w sobotę -18.05.19 w godz. 10-14. Zapewniamy moc atrakcji, dobrą zabawę i miłą atmosferę. Pragniemy wspólnie z Wami – młodszymi i starszymi – świętować radosną rocznicę powstania szkoły. Do zobaczenia w sobotę!

Lista zwycięzców szkolnego Konkursu Matematycznego dla klas IV.

16 maja 2019 roku odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny dla klas czwartych. Wzięło w nim udział 36 osób.

Konkurs recytatorski "Rodnô Mòwa"

Jak co roku uczniowie z naszej szkoły uczęszczający na zajęcia j.kaszubskiego wzięli udział w konkursie recytatorskim "Rodnô Mòwa". I tym razem udało im się zająć zaszczytne miejsca na podium zarówno w eliminacjach miejskich, jak i powiatowych.

Klasa IC oraz IE w Leśnym Ogrodzie Botanicznym w Marszewie

15 maja udało nam się odwiedzić Leśny Ogród Botaniczny w Marszewie. Było to dla nas ciekawa spotkanie, w czasie którego poszerzyliśmy swoją wiedzę przyrodniczą i ekologiczną. Zajęcia odbywały się głównie w terenie i prowadził je edukator leśny.

Festyn „ÓSEMKA łączy pokolenia”

18 maja w ramach festynu „ÓSEMKA łączy pokolenia” zostanie rozegrany turniej gry w „palanta”. Zainteresowane rodziny (minimum 2 osoby z rodziny) proszę o zapisy.

W zakładzie usługowym

W związku z tematami lekcyjnymi związanymi z pracą zawodową, klasa 2d wybrała się do zakładu fryzjerskiego. Uczniowie zostali podzielenie na dwie grupy. Dziewczęta miały okazję poznać pracę fryzjerek w salonie damskim, natomiast chłopcy w salonie męskim.

W Centrum Hewelianum

Klasa 2 d wybrała się do Gdańska, aby w Centrum Hewelianum odbyć „podróż w kosmos i dookoła świata”. Wspólne odkrywanie, jakie miejsce zajmuje Ziemia i inne planety oraz gwiazdozbiory w Układzie Słonecznym pozwoliło na wejście w rolę małych astronomów.

Konkurs roztrzygnięty

W naszej szkole odbył się konkurs z wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Test otwarty zawierał 40 pytań, dotyczących geografii, historii i kultury. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom!