Wycieczka do Zoo egzotycznego w Tuchlinie

23 maja oddziały przedszkolne wybrały się na wycieczkę do Zoo egzotycznego w Tuchlinie. Park Edukacyjny to miejsce pełne zaskakujących atrakcji. Obecność kilkudziesięciu egzotycznych gatunków zwierząt, nowoczesne kino 3D oraz wiele innych sprawiło, że przygody w Parku są niezapomniane.

TRZECI FINAŁ W LEKKOATLETYCE !!!

Po zdobyciu przez naszą drużynę VI miejsca w FINALE WOJEWÓDZKIM w SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - Człuchów 18.10 2018 r., a następnie wywalczeniu III miejsca w FINALE WOJEWÓDZKIM w DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - Garczyn 05.04.2019 r. nasz uczeń Jakub Godlewski w  Mistrzostwach Powiatu Wejherowskiego w Indywidualnej L.A w Redzie wywalczył awans do FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO w INDYWIDUALNEJ L.A na dystansie 2000 m, który odbędzie się w Słupsku 28.05.2019r.!!!

Ósemka łączy pokolenia

Uczniowie klasy 8c 22 maja 2019 mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu. Brali udział w spotkaniu integracyjnym środowiska wejherowskich i redzkich kombatantów oraz seniorów SWUTW, które odbyło się w Muzeum Techniki Wojskowej „Gryf” w Dąbrówce koło Wejherowa.

Finał I Powiatowego Konkursu „Młodzi – Przedsiębiorczy”

20 maja 2019r. na małej sali gimnastycznej odbył się finał powiatowego konkursu „Młodzi - Przedsiębiorczy” zorganizowanego pod patronatem Kaszubskiego Banku Spółdzielczego.

24. maja, w dniu obchodów Jubileuszu 60-lecia SP nr 8, nastąpi zmiana organizacji zajęć szkolnych. Lekcje będą odbywały się zgodnie ze zmienionym planem zajęć, który został umieszczony w dzienniku elektronicznym.

PIŁKARZE AWANSOWALI DO PÓŁFINAŁU !!!

W Rumi odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Chłopców 6 - osobowej. Zawody te były eliminacją do Półfinału Wojewódzkich Igrzysk w Piłce Nożnej, który odbędzie się 24.05.2019 r., a z którego jedna drużyna awansuje do Finału Wojewódzkiego.

WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO KANGUR 2019

W tegorocznej edycji cieszącego się dużą popularnością konkursu uczniowie naszej szkoły zdobyli 13 wyróżnień!

SREBRNE MEDALE WYWALCZONE PRZEZ REPREZENTANTKI NASZEJ SZKOŁY PODCZAS OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU KOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT- ROCZNIK 2006 ORKAN CUP W ZAMBROWIE

W miniony weekend na zambrowskich parkietach toczyła się rywalizacja koszykarek rocznika 2006. Na turniej zjechały zespoły z całej Polski między innymi Ursus Warszawa, KSKK Koszalin, Sokół Działdowo, Jedynka Nidzica, Jar Elbląg, Nenufar Ełk, Orkan Zambrów , 12 Warszawa i Ósemka Wejherowo.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS TWÓRCZEGO UŻYWANIA UMYSŁU WYSPA ZAGADEK 2019

Konkurs ma na celu rozwinięcie myślenia twórczego i jest przeznaczony dla uczniów klas 4, 5, 6 i 7 szkoły podstawowej. Uczniowie z klas IV-V szkoły podstawowej tworzą młodszą, a uczniowie z klasy VI i VII szkoły podstawowej starszą grupę wiekową. Każdy z uczestników startuje w konkursie indywidualnie, po wcześniejszym zgłoszeniu jego udziału przez szkolnego opiekuna konkursu. Konkurs jest wpisany przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku do kalendarza imprez (olimpiady i konkursy wiedzy) na rok szkolny 2018/2019.

„ÓSEMKA łączy pokolenia”

Z okazji 60-lecia naszej szkoły 18 maja odbył się festyn pod nazwą „ÓSEMKA łączy pokolenia”. Dla licznie przybyłych gości czekała moc atrakcji. Rodzice (wśród nich wielu absolwentów naszej szkoły) bawili się wraz ze swoimi dziećmi – obecnymi lub przyszłymi uczniami SP nr 8. Mimo nieco kapryśnej pogody wszystkim dopisywał dobry humor.