English Poetry and Drama

23 maja 2019 r. odbył się XII Wojewódzki Konkurs Poezji i Dramy Angielskiej. Tematem przewodnim tegorocznej edycji było powiedzenie „Wishes do come true". Trzeci rok z rzędu pierwsze miejsce w kategorii piosenka wyśpiewała ALEKSANDRA PILARSKA z 3eg, która zaprezentowała piosenkę Pink „A million dreams", zaś trzecie miejsce przypadło WIKTORII PROCHERZE z 8a, która zaśpiewała piosenkę własnego autorstwa pt.„Just another dream".

Sprintem do maratonu

Oddziały przedszkolne 0b oraz 0c wzięły udział w akcji Sprintem do maratonu organizowanej przez wydawnictwo Bliżej Przedszkola,której celem jest upowszechnienie biegów wśród dzieci oraz zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Nasi najmłodsi uczniowie przebiegli łącznie dystans ponad 4000m i mogą pochwalić się certyfikatem biegowym V edycji ogólnopolskiego maratonu przedszkolaków 2019.

Wizyta u kosmetyczki

Grupy 0b oraz 0c dzięki zaproszeniu i uprzejmości jednej z mam miały okazję odwiedzić zakład kosmetyczny "Z górki na pazurki" w Wejherowie. Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się kosmetyczka, że dba nie tylko o nasz wygląd, ale także o stan naszej skóry.

Morze, nasze morze – wyróżnienie Adrianny w konkursie plastycznym

Dzieci z klasy Ie wzięły udział w XV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. „Morze, nasze morze”, będącym wieloletnią tradycją Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku. Na konkurs wpłynęły 283 prace z 23. szkół podstawowych, między innymi z Lęborka, Słupska, Wejherowa, Kartuz, Gdyni i Choczewa.

Wycieczka na Kalwarię Wejherowską

Korzystając z pięknej, majowej pogody, 30 maja wybraliśmy się na wycieczkę. Celem była Kalwaria Wejherowska. Zaczęliśmy od kapliczki z numerem 11, a skończyliśmy na numerze 25. Podczas trasy zaznaczaliśmy kolejne kapliczki na naszych mapkach i czytaliśmy ciekawostki o danym obiekcie.

Warsztaty z pierwszej pomocy

17 maja 2019r. uczniowie klasy 5D pod opieką wychowawcy p. Iwony Lotki brali udział w warsztatach z pierwszej pomocy prowadzonych przez ratownika medycznego p.Bartka Błoszyk. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się min. czym zajmuje się ratownik medyczny, jakie niebezpieczeństwa kryją się w codziennym otoczeniu, jak rozpoznać stan zagrożenia życia i zdrowia, jak należy wezwać służby ratunkowe, co należy zrobić podczas sytuacji zagrażającej życiu.

Uczennice klasy I C laureatkami w konkursie plastycznym „Podwodny świat”

29.05.2019r. dwie uczennice z naszej klasy odebrały dyplomy i nagrody, które otrzymały w konkursie plastycznym „Podwodny świat”, organizowanym przez Wejherowskie Centrum Kultury.

„Przeszłość zachowana w pamięci staje się częścią teraźniejszości”

24. maja spotkaliśmy się , aby uczestniczyć w niezwykłej uroczystości poświęconej obchodom Jubileuszu 60-lecia Szkoły. Czuliśmy się wyróżnieni, że przypadł nam zaszczyt powitania tak licznie zgromadzonych i znamienitych gości. Państwa obecność była potwierdzeniem wyjątkowości tego święta, była też dla nas wyróżnieniem, że wspólnie mogliśmy obchodzić tę uroczystość.

MAMY FINAŁ WOJEWÓDZKI W PIŁCE NOŻNEJ!!!

Po zwycięstwie w PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM w Wicku, drużyna reprezentująca naszą szkołę wygrywając wszystkie mecze awansowała do FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW, który odbędzie się w Lęborku w dniu 31.05.2019 r.

Uwaga!

W piątek 31 maja 2019 roku o godz. 11.00 (podczas długiej przerwy) w małej sali gimnastycznej odbędzie się wręczenie dyplomów i nagród uczniom, którzy wzięli udział w konkursach i akcjach zorganizowanych przez bibliotekę szkolną. Serdecznie zapraszamy!