Podziękowania

Chcemy Wam serdecznie podziękować za Wasze dobre serca i wielką chęć pomocy, dzięki którym zebraliśmy pieniądze umożliwiające leczenie Naszej Patrycji.

Piknik integracyjny

11 czerwca klasa 4b wybrała się na piknik integracyjny. Zaczęliśmy naszą przygodę od zadań zespołowych opartych na współpracy. Był bieg drużynowy na nartach, przeciąganie liny, ubieranie bluzki na czas, kółko i krzyżyk, zabawa z balonami i wiele innych zabaw budujących współpracę i wzajemne zaufanie.

Na tropie dzikich zwierząt-Nadleśnictwo Tuchola

5 czerwca uczniowie klasy 2B oraz 2D wybrali się na wycieczkę po leśnych terenach Borów Tucholskich. Pierwszym przystankiem było Technikum Leśne w Tucholi, gdzie zwiedziliśmy izbę bioróżnorodności. Po krótkiej lekcji i wielu cennych informacjach dotyczących lasu oraz pracy w lesie, dzieci miały okazję skorzystać z symulatora ścinki drzew.

Wakacje z duchami w Gniewie

10 czerwca był dla uczniów klasy 4b i 4g dniem pełnym wrażeń. Z samego rana wyruszyliśmy na wycieczkę do Muzeum Zamkowego w Gniewie. Zwiedzaliśmy z przewodnikiem zamek zbudowany przez Zakon Krzyżacki w 1290 roku i rozbudowany w XIV i XV wieku.

"Ekozwierzak"

Cieszymy się, że uczniowie klas 0-3 tak licznie zaangażowali się w konkurs "EKOZWIERZAK". Głównym celem konkursu było rozbudzenie w uczniach świadomości, że stan środowiska jest naszą wspólną odpowiedzialnością.

Kaszubska wycieczka

W piątek 7.06.19r. najstarsze grupy uczniów uczęszczających na zajęcia j. kaszubskiego uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej do Gdańska. Dzieci zwiedziły m.in. Kościół św. Katarzyny, gdzie miały okazję zobaczyć znany im z legend carillon, grób Heweliusza, Muzeum Zegarów Wieżowych i najdłuższe na świecie wahadło, a także zobaczyć panoramę miasta z wieży kościoła.

DRUGIE MIEJSCE W FINALE WOJEWÓDZKIM L.A !!!

21.05.2019 r. W SŁUPSKU ODBYŁ SIĘ FINAŁ XX WOJEWÓDZKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W LEKKIEJ ATLETYCE, W KTÓRYCH POD OPIEKĄ DAMIANA MARMUŁOWSKIEGO NASZĄ SZKOŁĘ ORAZ POWIAT WEJHEROWSKI REPREZENTOWAŁ JAKUB GODLEWSKI UCZEŃ KLASY III D.

To było boskie spotkanie!!!

3 czerwca w SP nr 8 odbył się II etap Międzyszkolnego Konkursu Mitologicznego dla klas 5. Aby móc wziąć udział w tym wydarzeniu, uczniowie trzech wejherowskich szkół podstawowych musieli przejść pierwszy etap konkursu w swoich macierzystych placówkach oraz utworzyć zespoły. Ostatecznie w ramach turnieju pięć drużyn zmagało się z nietuzinkowymi zadaniami teoretycznymi i praktycznymi.

Ania Bielawa z kl. 6b osiąga duże sukcesy w pływaniu

W ostatnich miesiącach Ania brała udział w: Lidze Województwa Pomorskiego Młodzików (I, II runda), X Memoriale Stanisław Uby, Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików, Zawodach Pływackich Dzieci i Młodzieży Otylia Swim Cup 2019, XIII Elbląskiej Wiośnie Pływackiej, XXVIII Mistrzostwach Miasta Gdańska w Wieloboju Szybkościowym w Pływaniu zajmując w nich czołowe miejsca, trzykrotnie otrzymując tytuł najlepszej zawodniczki.

Zebrania rodziców

Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 8 serdecznie zapraszają na zebrania rodziców, które odbędą się 5 i 6 czerwca 2019 zgodnie z harmonogramem: