XV edycja Olimpiady Matematycznej Juniorów (2019/2020)

Zachęcam uczniów klas VII i VIII do wzięcia udziału w zawodach! Każdy finalista OMJ zostanie zwolniony z egzaminu ósmoklasisty z matematyki oraz przyjęty do wybranej przez siebie szkoły ponadpodstawowej. Do tej pory takie uprawnienia przysługiwały jedynie laureatom OMJ. Spróbujcie swoich sił!

„Westerplatte – znajdź klucz do historii”

19 września uczniowie klasy III d  wzięli udział w edukacyjnej grze terenowej „Westerplatte – znajdź klucz do historii” przygotowanej przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

Tradycyjnie już, na początku września, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i dzielnicowi pełnili służbę w okolicy naszej szkoły. Zwracali uwagę na zachowania kierujących pojazdami, dbali o bezpieczne dotarcie naszych uczniów do szkoły.

Oszczędzamy w SKO

Podobnie, jak w ubiegłych latach Szkolna Kasa Oszczędności (SKO) zaprasza uczniów do skorzystania z możliwości oszczędzania poprzez konto bankowe.

Zebranie z rodzicami

Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 8 informują o zebraniach rodziców, które odbędą się 10 września 2019 zgodnie z harmonogramem. Rodziców uczniów klas VII - VIII serdecznie zapraszamy na spotkanie z Panią Dyrektor oraz Przedstawicielem Policji w świetlicy szkolnej na godzinę 17.00.

VI f na konferencji historycznej o zbrodniach hitlerowskich na Pomorzu w 1939 r.

3 września b.r. klasa 6 f wraz ze swoim nauczycielem historii wzięła udział w międzynarodowej konferencji naukowej pt.: „Polityka okupacyjna narodowosocjalistycznych Niemiec. Pomorze jesienią 1939 roku i zbrodnia pomorska”. Konferencja ta została włączona do ogólnopolskiego kalendarza wydarzeń związanych z obchodami 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Jej głównym organizatorem było Muzeum Piaśnickie w Wejherowie.

Praca

Dyrekcja SP nr 8 w Wejherowie zatrudni nauczycieli wychowania przedszkolnego lub edukacji wczesnoszkolnej do pracy w grupach przedszkolnych. Stosowne dokumenty prosimy składać w sekretariacie szkoły lub przesyłać na adres zs3@zs3.edu.pl.

1939-2019 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

Uczniowie klasy 3B oraz 3D uważnie wysłuchali, co wydarzyło się 80 lat temu. Niektórzy z wielkim poruszeniem słuchali i zadawali pytania dotyczące wydarzeń z 1 września 1939r. Wspólnie zagraliśmy w memory z rysunkami dotyczącymi wojny.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września według harmonogramu:

KOMUNIKAT DLA RODZICÓW DZIECI PRZYJĘTYCH DO GRUP PRZEDSZKOLNYCH

Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 3 im. Wesołej Ósemki serdecznie zaprasza wszystkich Rodziców na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w środę 28 sierpnia o godz. 17.00 w dużej sali gimnastycznej SP nr 8 w Wejherowie (wejście od ul.Nanickiej).