Literacka Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk

10 października 2019r. Pani Olga Tokarczuk otrzymała Literacką Nagrodę Nobla. W piątek na wszystkich lekcjach uczniowie rozmawiali o tej historycznej chwili i świętowali wielki sukces autorki.

Akcja Kolorowe kredki

Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie, Jest akcja! Ekologiczna, charytatywna, nieskomplikowana, POTRZEBNA. Polega ona na zbieraniu niekompletnych, niepotrzebnych kredek każdego rodzaju.

Drodzy Maratończycy z klas 4-6!

Pierwszy test za Wami. Cieszymy się, że tak licznie na niego przybyliście, deklarując tym samym swój udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym. W październiku czytamy " Klątwę dziewiątych urodzin" Marcina Szczygielskiego. Jest to trzecia część cyklu o przygodach Majki.

Poznajemy pracę bankowca

8 października klasa IIIa odbyła wycieczkę do banku PKO w Wejherowie. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez panią Dyrektor, która opowiedziała nam na czym polega praca w banku, a następnie pani Żaneta- pracownik PKO oprowadziła nas po całym oddziale.

Drodzy Uczniowie!

Wkrótce już po raz ósmy nasza szkoła weźmie udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Tytuł XXV edycji Konkursu brzmi: „Losy żołnierza… w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczpospolitej”.

Wyniki części testowej OMJ

Część testowa XV Olimpiady Matematycznej Juniorów składała się z 15 zadań zamkniętych. Maksymalnie można było zdobyć 15 punktów. W tej części brało udział 19 uczniów klas siódmych i ósmych naszej szkoły.

Wyspa Zagadek zdobyta !

Dnia 21 września 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 43 w Gdyni odbył się finał XIX Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu "Wyspa Zagadek", do którego zakwalifikowały się dwie uczennice naszej szkoły Katarzyna Wilczewska z 8 a i Marta Kwiatkowska z 8 c. Ostatecznie tytuł laureata i nagrodę w postaci wyjazdu do Ośrodka Kreativum w Szwecji udało się uzyskać Marcie Kwiatkowskiej.

Tak bawiliśmy się w podczas Europejskiego Dnia Języków Obcych!

26 września 2019r. uczniowie naszej szkoły świętowali Europejski Dzień Języków Obcych. Dwa dni wcześniej na ścianach naszej szkoły nauczyciele języków obcych rozwiesili ciekawostki dotyczących języków używanych przez Europejczyków. Podczas przerw uczniowie pilnie zapoznawali się z zamieszczonymi tam wiadomościami, gdyż z plakatu informacyjnego dowiedzieli się, że już 26 września będą musieli wykazać się wiedzą na temat języków.

Uroczystości Jubileuszowe u Sióstr Zmartwychwstanek

W piątek 04.10.2019 r. przedstawiciele uczniów Naszej Szkoły gościli na Uroczystościach Jubileuszowych u Sióstr Zmartwychwstanek z Wejherowa. W tym roku przypada 120 rocznica urodzin, 80 rocznica męczeńskiej śmierci i 20 rocznica beatyfikacji Błogosławionej Siostry Alicji Kotowskiej.

Wizyta w telewizji TTM

Uczniowie klasy IIIB oraz IIID zwiedzili siedzibę Twojej Telewizji Morskiej. Mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak wygląda praca w Telewizji oraz obejrzeć "od kuchni" studio nagrań radiowych oraz pomieszczenie reżyserskie.