Konsultacje

Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 8 serdecznie zapraszają na konsultacje, które odbędą się 23 i 24 października 2019 zgodnie z harmonogramem:

IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W obecnym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy brali udział w obchodach IX ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA. Do akcji zgłosiły się 5862 szkoły z całego świata, w tym z Polski najwięcej szkół – aż 5400!

Konkurs "Święty Jan Paweł II – Wstańcie, chodźmy"

Uczniowie klasy III a pod przewodnictwem pani Anny Kruger i wychowawców wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych. Hasło przewodnie konkursu to "Święty Jan Paweł II – Wstańcie, chodźmy".

Koncert muzyki Hip Hop i Reggae

18 października w naszej szkole, w ramach profilaktyki uzależnień, odbył się koncert muzyki Hip Hop i Reggae. Uczestniczyli w nim uczniowie klas V, VI, i VII. Taniec oraz zapoznanie z rodzajem muzyki Hip Hop były formą zainteresowania młodzieży nową pasją.

Uwaga konkurs SKO!

Szkolna Kasa Oszczędności ogłasza szkolny konkurs plastyczny pt.„CHROŃ KLIMAT – OSZCZĘDZAJ PIENIĄDZE”.

Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych dla klas V-VI

W środę 20 listopada 2019 roku o godzinie 15.00 na stołówce szkolnej odbędzie się szkolny konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych dla klas V-VI. Wszystkich uczniów zainteresowanych konkursem proszę o zgłaszanie się do swoich nauczycieli języka angielskiego do 18 listopada 2019 r.

MIEJSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT

16 października 2019 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie rozegrany został miejski turniej unihokeja dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do rywalizacji zgłosiły się 4 zespoły wejherowskie ze szkół: SP6, SP9, SP11 oraz gospodarz zawodów SP8.

Dzień Chleba w klasie IIC

16 października obchodzimy nietypowe święto – Dzień Chleba. W związku z tym klasa IIC mogła skosztować ciepłego chleba z mąki pszennej, żytniej oraz razowej, oczywiście w połączeniu ze słodką konfiturą.

Klasa II C na zajęciach przyrodniczych

15 października klasa II C wzięła udział w ciekawych zajęciach, organizowanych przez Dział Edukacji Przyrodniczej w WZNK. Głównym tematem spotkania był problem zabierania młodych zwierząt przez ludzi, do swoich domów. Pani weterynarz tłumaczyła nam, że najczęściej zabierając małe zwierzę, które w naszym mniemaniu potrzebuje pomocy, do domu, wyrządzamy im ogromną krzywdę i skazujemy na życie poza jego naturalnym środowiskiem.

Uwaga!

Zebranie Przedstawicieli Klas do Rady Rodziców odbędzie się 23 października 2019 roku o godz. 18.00 w świetlicy szkolnej.