Uwaga Maratończycy z kl. 4-6!

Na drugi test zapraszamy Was 7.11.2019 (czwartek) o 14.00 do s.31.

Uwaga - zmiana konta Rady Rodziców

Od listopada nastąpiła zmiana konta Rady Rodziców na Santander Bank Polska S.A. nr rachunku 51 1090 1102 0000 0001 4366 1423. Prosimy o dokonywanie wpłat na niniejszy rachunek.

“Szkoła pamięta”

Klasa IIIa, w poniedziałek 28.10, sprzątała nagrobki na STARYM CMENTARZU. Dzieci przygotowały się do tej akcji- przyniosły rękawiczki, worki na śmieci, znicze i kwiaty. Przez półtorej godziny czyściły, wyrywały chwasty, potem zdobiły groby zniczami i kwiatkami.

„Szkoła pamięta”

Aby ocalić od zapomnienia tych, których już wśród nas nie ma, klasa I a wraz z wychowawcami uczestnicząc w akcji „Szkoła pamięta” 25.10.2019 r. odwiedziła na starym cmentarzu kwaterę żołnierzy 1 Morskiego Pułku Strzelców poległych w czasie II wojny światowej oraz zbiorową mogiłę byłych więźniów Stutthofu.

Konkurs Wiedzy o Piaśnicy

29 października 2019 r. w naszej szkole, której patronuje Martyrologia Piaśnicy, już ósmy raz odbył się Konkurs Wiedzy o Piaśnicy, który został zorganizowany przez Dyrekcję oraz nauczycieli historii: Edytę Kujaczyńską, Krystynę Naczk i Hannę Chuderską - Migel.

Kryptonim Experyment

23 października klasa 5b wzięła udział w zajęciach warsztatowych zorganizowanych przez Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Uczniowie wcielili się w rolę rekrutów na tajnych agentów. Rozwiązywali zagadki matematyczne, analizowali mapy, zapiski w notatniku. Dzięki temu otrzymywali wskazówki prowadzące do kolejnych zadań.

Wywiad z dziadkiem Róży i Artura

Po omówieniu tematów związanych z trudnościami życia codziennego, z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne, zaprosiliśmy do klasy pana Raubo. Dziadek Róży i Artura jest osobą niewidomą od ponad 9 lat, na co dzień pracuje w Gdyni, samodzielnie dojeżdża do pracy SKM.

" Nie pozwól pamięci zarastać trawą ..."

24 października 2019 r. uczniowie klas VI F, Vd i Vg wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Muzeum Piaśnickie " Nie pozwól pamięci zarastać trawą , sprzątnij grób obok".

Spotkanie z podróżnikami - absolwentami naszej szkoły

W czwartek, 24 października, Apolonia Kortas i Jakub Ruth odwiedzili klasę IIIa, aby w ramach cotygodniowych zajęć podróżniczych opowiedzieć dzieciom o podróżach do Gruzji i Stanów Zjednoczonych.

Logopeda - konsultacje

Serdecznie zapraszam zainteresowanych rodziców na konsultacje, które odbędą się 23 października w godz. 17.00-18.30.