"OD SZKOLNIAKA DO ŻAKA"

Wystartowała już kolejna edycja konkursu matematycznego "OD SZKOLNIAKA DO ŻAKA" organizowanego przez Politechnikę Gdańską. Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych z klas V,VI,VII,VIII.

„Uczę się bezpieczeństwa”

Pierwszoklasiści zostali objęci programem edukacyjnym „Uczę się bezpieczeństwa”, który jest realizowany w naszej szkole przez asp. Anettę Potrykus oraz dzielnicowego-sierż. sztab. Marcina Gołębiowskiego. Podczas zajęć omówione zostały podstawowe zasady bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Dzieci poznały także ważne numery alarmowe oraz dowiedziały się, jak skutecznie wezwać pomoc.

Święto Niepodległości

11 listopada cieszymy się Narodowym Świętem Niepodległości. Jest to święto państwowe obchodzone corocznie dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów. Uczniowie SP nr 8 uczestniczyli 8 listopada w uroczystym apelu.

Drodzy Maratończycy z klas 4-6!

Za Wami drugi test maratonu. Jego wyniki znajdziecie poniżej. Dziękujemy, że jesteście z nami i z bohaterami lektur.

Święto Niepodległości w "Wesołej Ósemce"

W dniu 07.11.2019r. przedszkolaki z "Wesołej Ósemki" obchodziły Narodowe Święto Niepodległości.

Wojewódzkiego Konkurs z Języka Niemieckiego

Lista osób zakwalifikowanych do II etapu Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej województwa pomorskiego.

Wojewódzki Konkurs Biologiczny

Lista osób zakwalifikowanych do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej województwa pomorskiego.

Wojewódzki Konkurs Geograficzny

Lista osób zakwalifikowanych do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej województwa pomorskiego

Wolontariat z klasą

GRUDZIEŃ TO CZAS PRZYGOTOWAŃ DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.CZAS, GDY CHCEMY ROBIĆ COŚ DOBREGO DLA INNYCH. UCZNIOWIE KLASY IIIB BĘDĄ PRZYGOTOWYWAĆ WŁASNORĘCZNIE ZROBIONE KARTKI Z ŻYCZENIAMI. MALI WOLONTARIUSZE ODWIEDZĄ SZPITAL TUŻ PRZED ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA, ABY WRĘCZYĆ TYM, KTÓRZY PRZEBYWAJĄ W SZPITALU.

Wycieczka do TTM

Niedawno klasy 1b i 1d miały okazję gościć w Twojej Telewizji Morskiej w Wejherowie. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy dziennikarza telewizyjnego, funkcjonowaniem mediów oraz infrastrukturą ośrodka medialnego.