KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH DLA UCZNIÓW KLAS PIĄTYCH I SZÓSTYCH:

IIIB w Muzeum II Wojny Światowej

"Podróż w czasie" to część wystawy głównej Muzeum przeznaczona dla dzieci poniżej 12 roku życia. Jest to rekonstrukcja mieszkania warszawskiej rodziny w trzech różnych okresach: kilka dni po wybuchu II wojny światowej, w czasie okupacji niemieckiej oraz tuż po jej zakończeniu.

Konkurs SKO rozstrzygnięty

W piątek nastąpiło rozstrzygnięcie plastycznego konkursu Szkolnej Kasy Oszczędności pt. „Chroń klimat – oszczędzaj pieniądze”. Udział w konkursie wzięło kilkoro uczniów klas I – VI. Prace ukazywały ciekawe pomysły na to jak dbając o środowisko jednocześnie możemy oszczędzać pieniądze. Warto te pomysły wykorzystać w praktyce.

Uwaga! Weź udział w konkursie plastycznym „Tu zaszła zmiana”!

Serdecznie zachęcamy wszystkich uzdolnionych plastycznie mieszkańców naszego miasta do udziału w konkursie "Tu zaszła zmiana" organizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wejherowie. Konkurs jest skierowany do wszystkich osób, które zamieszkują teren objęty rewitalizacją, do dzieci, młodzieży, dorosłych oraz osób starszych.

Ciekawy gość w klasie II C

Dziś naszą klasę odwiedziła Pani Karolina, która z plecakiem i mapą zwiedziła Amerykę Południową, Azję i częściowo Amerykę Północną. My mieliśmy przyjemność wysłuchać opowieści i obejrzeć zdjęcia z podróży po Azji.

Eksperymenty

20.11.2019r. "Wesołe Misie" z "Wesołej Ósemki" uczestniczyły w kolejnych zajęciach zwanych "eksperymenty". Tym razem mogły samodzielnie wykonać swoją poduszeczkę w kształcie sowy. Była to świetna zabawa a wykonane poduszki na pewno umilą sen naszym małym przedszkolakom.

Muzyczne zawody

21.11.2019r. "Wesołe Misie" i przedszkolaki z "Wesołej Ósemki" wzięły udział w spotkaniu muzycznym pt."Muzyczne zawody". Dzieci poznały takie instrumenty jak: klarnet, saksofon i akordeon.

Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w Samorządowym Przedszkolu „Wesoła Ósemka” odbyła się 21 listopada. „Biedroneczkom” i „Krasnoludkom” życzymy samych radosnych i słonecznych dni w gronie przedszkolaków.

Wizyta w Netto

14 listopada klasa IIIa wybrała się z wizytą do sklepu Netto, na zaproszenie mamy Karola. Dzieci miały okazję poznać pracę ludzi zatrudnionych w tym sklepie. Mogliśmy wejść na zaplecze, zobaczyć duże chłodnie, maszyny np. do zgniatania kartonów, wózki do przewozu towarów, monitoring, sejf itp. Uczniowie oprowadzani przez kierownika sklepu zwiedzili nie tylko zaplecze, ale i także halę sprzedażową i sami mogli skasować po jednym produkcie.

Nasze koszykarki i koszykarze wygrywają powiaty w koszykówce 3x3!!!

19.11.2019 roku w hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci oraz Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce 3x3 Dziewcząt oraz Chłopców, będące eliminacją do Półfinałów Wojewódzkich, które odbędą się 27.11.2019 w Wejherowie. W zawodach w sumie wzięło udział ponad 90 zawodników oraz zawodniczek. Były to pierwsze, historyczne zawody w tej konkurencji, w tym roku wprowadzonej do kalendarza igrzysk szkolnych.