PRODUKCJA CHOINEK I KRASNALI

W naszej szkole od kilku lat jest organizowany świąteczny kiermasz charytatywny. Dochód z  niego w tym roku przeznaczony jest na zakup defibrylatora dla naszej szkoły. Z inicjatywą wsparcia kiermaszu wystąpiła pani Ewelina Ziemann- Labudda, mama Nikodema, ucznia klasy 6g.

Wizyta w pracowni krawieckiej

22 listopada odwiedziliśmy pracownię krawiecką. W trakcie wycieczki dowiedzieliśmy się na czym polega i jak wygląda zawód krawcowej. Poznaliśmy etapy powstawania strojów, tworzenie wykroju według projektu, fastrygowanie i szycie.

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM!

W oddziałach klas 1-3 oraz oddziałach przedszkolnych organizujemy zbiórkę na rzecz zwierząt ze schroniska w Dąbrówce.

Podziel się pluszakiem- akcja charytatywna Misie Ratownisie

Drodzy Rodzice, Drodzy uczniowie, zachęcamy do wzięcia udziału w wielkiej akcji zbierania pluszaków -Misie Ratownisie organizowaną już po raz 5  przez Fundację Wsparcie112.

Z wizytą w Pucku

26 listopada 2019 roku klasa 4 a wybrała się na wycieczkę do huty szkła "Puck Glas" w Pucku. W kolejnym dniu udaliśmy się na warsztaty malowania na szkle. Zajęcia bardzo nam się podobały.

Eliminacje powiatowe Konkursu Czytelniczego „Méster Bëlnégò Czëtaniô”

26 listopada laureatka eliminacji miejskich Konkursu Czytelniczego „Méster Bëlnégò Czëtaniô” Agata Czoska wzięła udział w eliminacjach powiatowych, które odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Luzinie.

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie przybyli do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszakami, które towarzyszyły im podczas wszystkich lekcji. Świętowanie uwieczniło przedstawienie, które przygotowali uczniowie klas 1d i 3a.

Wycieczka do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej

Klasy 1b i 1d odwiedziły Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą numer 1 w Wejherowie. W siedzibie dzieci zostały uroczyście przywitane przez strażaków pełniących dyżur. Podczas spotkania uczniowie zwiedzili wszystkie pomieszczenia remizy oraz wozy strażackie, z ciekawością oglądali wyposażenie samochodów.

Mikołajkowa zbiórka PCK

Ruszyła coroczna mikołajkowa zbiórka PCK. Zbieramy maskotki, książeczki, gry, puzzle i inne zabawki. Zbiórka trwa do środy 27 listopada 2019 r w sali 206.

Konkurs „Miś - mój przyjaciel" rozstrzygnięty

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia Rada Rodziców zorganizowała konkurs dla dzieci uczęszczających do klas I-III SP8. Praca plastyczno – techniczna przedstawiać miała postać ulubionego misia. Dzieci wykonały pracę w formacie A4, wybranymi przez siebie technikami plastycznymi (rysowanie, malowanie, wyklejanie, kolaż itp.).