Wizyta w Castoramie

Klasa IIIa, 10 grudnia, uczestniczyła w zajęciach technicznych organizowanych przez Castoramę. Dzieci składały drewniany samochodzik. Najpierw jednak musiały wyszlifować jego części, złożyć w całość, dokleić elementy.

Mikołajki w teatrze

6 grudnia klasa 3 d wybrała się do Teatru Dramatycznego w Gdyni na spektakl teatralny „Królowa Śniegu”. Dzieci miały okazję przenieść się w baśniowy świat Hansa Chrystiana Andersena i śledzić barwne przygody Gerdy i Kaja.

"NIE JEST KOLOROWO"

Zakończyliśmy w naszej szkole akcję "Nie jest kolorowo!" W ciągu trzech tygodni zebraliśmy mnóstwo artykułów papierniczych, które trafią do polskich dzieci z Kresów Wschodnich. Wśród darów są zeszyty, kredki, ołówki, mazaki, farby, gumki, temperówki, bloki rysunkowe, pędzle, przybory geometryczne, plastelina, naklejki na zeszyty, okładki, piórniki, itp.

Klasa 2c oraz 3b w Wielkiej Fabryce Elfów

Z okazji Mikołajek klasa 2c oraz 3b wybrały się na wycieczkę do Wielkiej Fabryki Elfów. Dzieci w około 13-osobowych grupach wyruszyły w podróż po Fabryce pod opieką Elfa Przewodnika.

O zagrożeniach w Internecie i nie tylko

28 listopada klasa 3d miała okazję uczestniczyć w zajęciach „Zagrożenia dzieci w Internecie. Uzależnienia od gier komputerowych” przygotowanych przez panią Wioletę Pawską. Uczniowie z uwagą wysłuchali o niebezpieczeństwach czyhających w Internecie, uzależnieniach od gier komputerowych i ich skutkach.

PKP dla najmłoszych

05.12.2019r. 4-latki "Wesołe Misie" wzięły udział w projekcie "PKP dla najmłoszych", dzięki któremu poznały tajniki poruszania się po obszarze kolejowym, poznały zasady bezpiecznego podróżowania oraz zalety korzystania z transportu jaki oferuje PKP SKM.

Wycieczka szkolna do Niemiec!

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wybrali się na Jarmark Bożonarodzeniowy do Niemiec, co staje się naszą szkolną tradycją. Tym razem celem naszego wyjazdu był Poczdam. Piękne, kolorowe stoiska pachnące regionalnym jedzeniem i tym razem sprawiły, że poczuliśmy już 30 listopada nastrój świąteczny.

KOMUNIKAT

Od 9 grudnia br.obowiązywać będzie nowy punkt w "Regulaminie zachowania się uczniów podczas przerw" dotyczący używania telefonów komórkowych (punkt6, podpunkt 12). Pełny tekst regulaminu znajduje się na stronie szkoły w zakładkach MATERIAŁY DLA RODZICÓW oraz MATERIAŁY DLA UCZNIÓW. Warto też przeczytać artykuł -

Drodzy Rodzice!

Prosimy, abyście przywożąc lub odbierając dziecko, ograniczyli swoją obecność w budynku szkoły do niezbędnego minimum. Weźcie pod uwagę, że:

Wesołe Misie

Czterolatki z gr II. - "Wesołe Misie" wzięły udział w kolejnych warsztatach, w których mogły wykonać "ozdoby choinkowe" z masy solnej oraz "bałwanki" z ryżu i białej skarpetki. Swoje dzieła zabrały do domu, aby były ozdobą na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.