Trzeci etap Maratonu Czytelniczego już za nami!

Kochani Maratończycy, po raz kolejny okazaliście się bardzo uważnymi czytelnikami. Gratulujemy Wam uzyskania bardzo dobrych wyników.

Od bombki do ....defibrylatora !

Wychowanie Komunikacyjne

Uczniowie naszej szkoły z klas IV - V w listopadzie i grudniu brali udział w warsztatach pt. „Wychowanie Komunikacyjne”. Prowadził je pan Krzysztof Szkurłatowski, podinspektor ds. edukacji Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej.

Rozpoczynamy rekrutację do projektu „Umiem pływać”

Turnus I-II -ferie zimowe:17.12.2019- 03.01.2020; Turnus I - II- wakacje letnie: 17.07.2020- 24.07.2020. Projekt nauki pływania adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 15 lat mieszkających w Wejherowie, a finansowany jest przez miasto Wejherowo w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Klasa II C z wizyta w banku PKO BP

Uczniowie klasy II C odwiedzili siedzibę banku PKO BP. Dowiedzieliśmy się tam, jaka jest rola banku, jakie usługi proponuje, a przez chwilę mogliśmy poczuć się jak klienci banku, gdzie przy okienku zostaliśmy miło obsłużeni.

Spotkanie z Mikołajem

02.12.2019r. do przedszkola zawitał długo oczekiwany Mikołaj. Przybył na saniach z psim zaprzęgiem. Wszystkie dzieci otrzymały prezenty, za które podziękowaliśmy świąteczną piosenką.

Nasze koszykarki i koszykarze z II i III miejscem w województwie w koszykówce 3x3!!!

11.12.2019 roku w hali widowiskowo - sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce 3x3 dziewcząt i chłopców.

Dziewczyny z SP 8 najlepsze w mieście!

11.12.2019 odbyły się Miejskie Halowe zawody LA dziewcząt i chłopców. Zawodniczki zmierzyły się z szybkością, skocznością, wytrzymałością i siłą. Wygrane zawodniczki będą reprezentować naszą szkołę w powiecie.

Żywa lekcja historii

Uczniowie naszej szkoły - piąte i szóste klasy - mieli sposobność uczestniczenia w żywej lekcji historii. Można było poznać dawne zwyczaje, zobaczyć starożytne stroje, a nawet "przenieść się" w odległe czasy, przymierzając togę czy zbroję.

Spotkanie z Mikołajem

W magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia wszyscy marzą o spotkaniu ze Świętym Mikołajem. Taką możliwość miały dzieci z klasy IIb i IId. Dostojny Mikołaj przyjął swoich gości na Rancho w Dębogórzu.