Zapisy dzieci do Przedszkola Samorządowego nr 3 im. Wesołej Ósemki w Wejherowie na rok szkolny 2020/2021

Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 do Przedszkola Samorządowego nr 3 im. Wesołej Ósemki w Wejherowie odbywać się będzie zgodnie z Harmonogramem czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2020/2021 do przedszkola i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Wejherowa. Wypełniony wniosek należy złożyć w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Wejherowie, ul. Nanicka 22 w dniach 02.03.2020 – 16.03.2020 w godz. 7.30 – 15.30.Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej www.osemka.edu.pl (zakładka Rekrutacja).

III Wejherowska Gala Sportu

18 lutego odbyła się już III Wejherowska Gala Sportu. Kapituła, kierując się głównie wynikami, wyłoniła najlepszych sportowców w mieście i tych, którzy są sportową nadzieją. Liderem Sportu Szkolnego została kolejny raz Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie. Cezary Zabrocki uzyskał miano Sportowej Nadziei Wejherowa 2019. Tytuł Najlepszego Trenera Wejherowa 2019 roku zdobył Kordian Zabrocki - nauczyciel i trener w SP nr 8.

Stypendyści SP nr 8

14 lutego, w walentynki odbyła się w naszej szkole uroczystość wręczenia stypendiów za I okres roku szkolnego 2019/2020. Osoby wyróżnione to uczniowie, którzy osiągnęli wysoką średnią w nauce lub zajęli liczące się miejsca w konkursach wiedzy i zawodach sportowych.

Gala wolontariatu rodzicielstwa zastępczego

W piątek 14 lutego uczniowie naszej szkoły, którzy są wolontariuszami, podczas uroczystej gali zorganizowanej przez Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych "Nasze Gniazdo" otrzymali podziękowania za swoją działalność społeczną.

Dzień Bezpiecznego Internetu

11 lutego obchodziliśmy w szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji podczas godzin wychowawczych wychowawcy uświadamiali uczniom zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu oraz wskazywali jak reagować i gdzie szukać pomocy w razie potrzeby.

Wyjście do kina

Klasa IIb i IIIa 12 lutego wybrały się do kina na film pt. Doktor Dolittle. Tego dnia pogoda nie dopisywała, ale humory dzieci, jak i film były bardzo słoneczne. Rozumieć mowę zwierząt to marzenie większości dzieci, a możliwość pomagania czworonożnym przyjaciołom to kolejne marzenie, które można spełnić.

"MISTRZ MATEMATYKI" - Konkurs dla uczniów klas VI SP

Drodzy uczniowie klas VI! Zachęcamy Was do wzięcia udziału w szkolnym konkursie matematycznym „Mistrz matematyki”, który odbędzie się dnia 26 lutego 2020r. (środa) o godz. 15.00 (sala 315).

ZOSTAŃ MOJĄ WALENTYNKĄ!

Na tablicy przy drzwiach wejściowych do sekretariatu zawisły opisy psiaków że schroniska prowadzonego przez OTOZ Animals w Dąbrówce koło Wejherowa. Zapraszamy do zapoznania się z podopiecznymi schroniska, może akurat któryś z nich skradnie Wasze serce❤️.

KONKURS FOTOGRAFICZNY - „NA LEŚNYM SZLAKU”

Zapraszamy uczniów klas IV – VII do udziału w konkursie fotograficzno-ekologicznym. Organizatorem konkursu jest Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”.

Doktor Dolittle i jego recepta dobry humor!

12 lutego uczniowie klasy IVa i Vc wybrali się Wejherowskiego Centrum Kultury na film pod tytułem „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Dowcipne dialogi zwierzaków, niezwykła osobowość samego doktora i wciągająca historia grupy przyjaciół to jedne z wielu atutów tego filmu.