Świętowaliśmy 100 rocznicę powrotu Wejherowa i całego Pomorza w granice Rzeczpospolitej

10 lutego 2020 roku uczniowie klasy 3d i 3b zaprezentowali dla swoich rówieśników przedstawienie teatralne „Od Wejhera do Hallera”. Scenki były związane z historią Wejherowa. Opowiadały o założycielu miasta - Jakubie Wejherze i jego dokonaniach. W trakcie inscenizacji można było zapoznać się z kolejnością powstania wszystkich ważnych wejherowskich zabytków.

Uwaga Maratończycy z kl.4-6!

Na kolejny test zapraszamy Was w środę 4.03.20r. o 13.15 do sali nr 2.

Drodzy rodzice!

Poniżej przekazujemy Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa.

Przedszkolaki w szkolnej bibliotece

7 lutego dzieci z grupy „Biedroneczki” wraz z Paniami z przedszkola udały się do biblioteki szkolnej, gdzie czekała na nie Pani Bibliotekarka. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Zobaczyły, jak wygląda biblioteka. Zdecydowana większości dzieci była pierwszy raz wśród tylu książek.

Dzień Babci i Dziadka w Wesołej Ósemce

7 lutego w naszym przedszkolu zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyglądały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi.Licznie przybyli Babcie i Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym.

Bal karnawałowy przedszkolaków

Bal karnawałowy to dla przedszkolaków niezwykły czas z radością wyczekiwany. W czwartek, 9 stycznia, w naszym przedszkolu już od rana było bardzo gorąco, a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z balem.

Warsztaty terenowe "Ciepło dla Trójmiasta"

Dzisiaj uczniowie klasy VIIc wzięli udział w warsztatach terenowych „Ciepło dla Trójmiasta”, które OPEC od wielu lat organizuje wspólnie z Komunalnym Związkiem Gmin „Dolina Redy i Chylonki”.

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym na wykonanie projektu znaczka pocztowego „Piaśnica”

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas I – VIII. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie projektu znaczka pocztowego upamiętniającego Piaśnicę jako miejsce martyrologii. Technika wykonania: dowolna (rysunek, malarstwo, kolaż, wycinanka, grafika, techniki mieszane). Format prac: A4 . Termin oddania prac: do dnia 03 kwietnia 2020r. Prace prosimy przynosić do sali 110 lub 317.

Jubileuszowe Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej

W SP nr 6 już po raz piętnasty zorganizowano Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej Szkół Podstawowych. W tegorocznej edycji do rywalizacji stanęło 25 uczniów ze szkół z terenu miasta Wejherowa.

Spotkanie z kulturą

Klasa IB, ID oraz IIC kolejny raz wyruszyły na spotkanie z kulturą. Tym razem obejrzeliśmy ciekawe i pouczające przestawienie, wystawiane przez Gdyńskie Centrum Kultury pt. „Marysia ma Rysia”.