Rodzice, Uczniowie !

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Wejherowie, zgodnie z wytycznymi Premiera Rzeczypospolitej Polskiej i  Ministra Edukacji Narodowej dotyczącymi zamknięcia w całym kraju przedszkoli, szkół i placówek, informuje, że od 12 marca do 25 marca zawiesza wszystkie zajęcia dydaktyczne. Zawieszenie zajęć dotyczy zarówno uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 jak i dzieci z Przedszkola nr 3 im. Wesołej Ósemki.

Rekrutacja do klas integracyjnych

Rekrutacja do klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 8 trwa do 16 marca. Jednocześnie nauczyciele klas integracyjnych serdecznie zachęcają do obejrzenia przygotowanej przez siebie prezentacji i zapoznania się z wiadomościami dotyczącymi klas integracyjnych, w których dzieci z niepełnosprawnością mogą realizować podstawę programową wraz z dziećmi pełnosprawnymi, a przede wszystkim - uczyć się otwartości i tolerancji.

„MISTRZOWIE MATEMATYKI”

LISTA ZWYCIĘZCÓW SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „MISTRZOWIE MATEMATYKI” W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Wizyta klasy IIC oraz IIIB w Miejskiej Bibliotece

Uczniowie klasy II C oraz III B wzięli udział w bardzo interesujących zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie. Uczniowie poznali strukturę oraz zadania bibliotek.

Komunikat w sprawie rekrutacji do klasy I Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie na rok szkolny 2020/2021

Szanowni Rodzice,przyjmowanie zgłoszeń i  wniosków o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej SP nr 8 im. Martyrologii Piaśnicy odbywa się zgodnie z Harmonogramem czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2020/2021 do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Wejherowa stanowiącym Załącznik nr 2  do Zarządzenia nr 30/ 2020 Prezydenta Miasta Wejherowa z dnia 28 stycznia 2020 r. Składanie wniosków o przyjęcie do szkoły odbywa się w terminie od 2.03.2020 r. do 16.03.2020 r. Zapraszamy kandydatów do klasy pierwszej wraz z rodzicami na Dzień Otwarty 5 marca 2020 w godzinach 16-18.

Drodzy Maratończycy z klas 4-6!

Za Wami przedostatni test maratonu. Jego wyniki znajdziecie poniżej. Cieszymy się, że mamy w szkole takich wytrwałych, ambitnych i pracowitych uczniów jak Wy. Przed Wami spotkanie z książką pt. „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek” Pawła Beręsewicza.

Uwaga KONKURS!

Z okazji zbliżającego się DNIA WODY zapraszamy uczniów klas I-III do udziału w konkursie plastycznym pt: „Woda źródłem życia”.

Pamiętamy o Jakubie Wejherze

21 lutego klasy: 3d i 3b wybrały się do Muzeum OO. Franciszkanów w podziemiach kościoła klasztornego. Tam uczniowie oglądali pamiątki związane z rodziną Wejherów i  Przebendowskich. Odwiedzili też krypty tych rodów oraz zakonników i dobrodziejów.

"Trudne wierszyki łamiące języki"

Serdecznie gratulujemy uczennicy klasy IIIb Marii Karszni zdobycia wyróżnienia w powiatowym konkursie recytatorskim "Trudne wierszyki łamiące języki".

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.