POJAZD PRZYSZŁOŚCI

Z opakowań, uszkodzonych zabawek lub innych elementów z tworzyw sztucznych można zbudować pojazd przyszłości. Wielką kreatywnością wykazali się uczniowie klas 5.Na zdjęciach widać, że realizowany projekt sprawił wszystkim dużo radości.

PAMIĘTAMY O PIAŚNICY

30.04.2020 obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. W tym roku nie było uroczystej akademii i wspólnego świętowania, ale uczniowie klasy 4 i 6 przygotowali z tej okazji na e-lekcjach techniki piękne prace.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Z okazji Święta Flagi obchodzonego 2 maja uczniowie klasy 4a wykonali zdjęcia flag, które zawisły w przestrzeni publicznej.

Majowe motyle

Widzimy, że wiosna rozgościła się już na dobre, rośnie trawa, zakwitają piękne kwiaty, korony drzew robią się powoli zielone. Ptaki budują już gniazda i wysiadują młode, a na łące zapewne panuje ogromny ruch wśród owadów.

Łąki kwiatowe – Aktywni Błękitni

W dalszym ciągu zmagamy się z wyjątkową i trudną sytuacją, dlatego nie jesteśmy w stanie realizować wszystkich zaplanowanych działań w ramach programu Aktywni - Błękitni, ale możemy zastąpić je innymi. Wody Polskie w ramach działań edukacyjnych i zapobieganiu skutkom suszy zachęcają uczniów i rodziców szkół oraz osoby indywidualne do zakładania łąk kwietnych.

Dlaczego pszczoła jest pożyteczna ?

Uczniowie klasy IIIb wiedzą, że pszczoła miodna to owady bardzo pożyteczne. Żyją w społeczności, która składa się z królowej, robotnic i trutni. Zbierając nektar i zapylają rośliny. Produkują miód, który posiada duże walory smakowe oraz lecznicze. Oprócz miodu pszczoły produkują kit pszczeli (propolis).

#TerazCzasNaCzytanie – zostań wolontariuszem

Fundacja Powszechnego Czytania zaprasza uczniów starszych klas szkoły podstawowej(trzeba mieć ukończone 13 lat) i szkół średnich do włączenia się do akcji #TerazCzasNaCzytanie #MłodziDzieciom.

Eko – zabawki klasy II C

Uczniowie klasy II C nie pozostają obojętni na wołanie naszej planety o pomoc. Poza tym, że mają wiedzę na temat ekologii, wiedzą też jak dbać o Ziemie w praktyce. Rozumieją znaczenie wody dla roślin, zwierząt oraz ludzi i wiedzą jak ją oszczędzać. Segregacja śmieci nie jest im obca.

Dzień Ziemi w klasie 1b i 1d

Światowy Dzień Ziemi, który obchodzimy 22 kwietnia to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie, którego celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

"Aktywni – Błękitni”

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele, 22 kwietnia przypadał Światowy Dzień Ziemi, którego niestety nie mogliśmy w tym roku obchodzić zgodnie z zaplanowanymi działaniami. Nie pozostajemy jednak bierni na los naszej planety i dlatego każdy z nas, bazując na tym, co udało nam się wspólnie już wypracować, dba o nasze wspólne dobro – Ziemię.