Komunikat dla Rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola Samorządowego nr 3 im. Wesołej Ósemki”

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Wejherowie informuje, że od 11.05.2020 roku Przedszkole Samorządowe nr 3  wznawia w ograniczonym zakresie swoją działalność zgodnie z zamieszczonymi poniżej "Procedurami bezpieczeństwa w czasie pandemii dla Przedszkola Samorządowego nr 3 im. Wesołej Ósemki".

„SIO” czyli Sio od Komputera

W obecnej, nietypowej sytuacji mimo, że mamy wiedzę, jaki jest dopuszczalny czas, który możemy spędzać przed komputerem, wszyscy z wiadomych przyczyn spędzamy go przed tym „złodziejem czasu” bardzo dużo.

Dzień Otwarty Online w "Sobieskim"

Serdecznie zapraszamy kandydatów, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty Online w "Sobieskim", który odbędzie się 21 maja 2020 r.Transmisja rozpocznie się o godzinie 16:00 na szkolnym kanale YouTube.

Wyniki IX edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego "Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca"

Kochani Maratończycy! Zakończyła się IX. Edycja Wielkiego Maratonu Czytelniczego. Serdecznie Wam gratulujemy jego ukończenia. Wszyscy jesteście zwycięzcami, bo udało się Wam pokonać przeszkody i dotrzeć do finału.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

12 maja obchodzony jest w Polsce Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej. Uczniowie klasy IIIb nie zapomnieli, aby złożyć wirtualne życzenia wszystkim pielęgniarką i położnym w szpitalu w Wejherowie.

Wyniki IX edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego „W lustrze książki”

Do tegorocznej edycji WMC „W lustrze książki” adresowanej do klas VII – VIII szkoły podstawowej zgłosiło się 206 placówek. Protokoły zbiorcze nadesłało 166 szkół. Maraton ukończyło 1144 uczniów pod opieką 271 szkolnych koordynatorów konkursu. Uczniowie naszej szkoły kolejny raz znaleźli się w gronie osób nagrodzonych.

Zbiórka- Hospicjum Bursztynowa Przystań w Gdyni

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom, którzy wzięli udział w akcji charytatywnej dla podopiecznych Hospicjum Bursztynowa Przystań w Gdyni. Udało się zgromadzić dużą ilość darów oraz dzięki zaangażowaniu Rodziców i dzieci z klas 1b i 1d w warsztaty artystyczne pokaźną kwotę pieniężną.

Spotkanie z królem

Uczniowie klasy IIIb na chwilę mogli poczuć "jak to być królem"?:) dowiedzieli się jakie cechy powinien mieć dobry władca, kto był ostatnim królem polski, oraz dlaczego uchwalenie Konstytucji 3 maja to była "wielka chwila dla wszystkich Polaków"?

Rekrutacja

Zgodnie z Zarządzeniem nr 90/2020 Prezydenta Miasta Wejherowa z dnia 28.04.2020 w sprawie podjęcia czynności w postępowaniu rekrutacyjnym poniżej zamieszczamy listę dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola w drodze rekrutacji oraz dzieci zakwalifikowanych do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 8 zamieszkujących poza obwodem szkoły.

Święto Narodowe Trzeciego Maja

3 maja 1791 r. uchwalona została ustawa rządowa, która przeszła do historii. Konstytucja 3 Maja była drugą na świecie, a pierwszą w Europie, spisaną konstytucją. Uczniowie klasy III b w ciekawy sposób zaprezentowali symbole narodowe jakimi są godło, flaga oraz hymn.