ÓSEMKA pomaga

W nocy z 5 na 6 stycznia w budynku przy ul.Wałowej w Wejherowie wybuchł pożar. Udało się go szybko ugasić, ale mieszkanie pięcioosobowej rodziny jest w opłakanym stanie. Całkowitemu zniszczeniu uległa kuchnia, a pozostałą część lokum należy odnowić. Troje dzieci- uczniów naszej szkoły śpi u wielkodusznych sąsiadów, ale marzy, by jak najszybciej wrócić do swoich łóżek.

30 finał WOŚP

Jak co roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w zbiórkę pieniędzy dla fundacji WOŚP. W niedzielny poranek 30 stycznia 2022r., pomimo niesprzyjającej pogody, uczniowie klasy 7 e wraz z wychowawczynią wyszli na ulice Wejherowa, by zapełniać puszki. Udało nam się zebrać 3835,36 zł. Bardzo dziękuję wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie.

Uwaga Maratończycy W lustrze książki !

Na piąty etap Maratonu Czytelniczego zapraszamy 9 lutego 2022r. o godzinie 16. Test zostanie udostępniony wszystkim uczestnikom na Teams w zespole „Maraton czytelniczy”.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Już jutro 8 lutego Dzień Bezpiecznego Internetu, który obchodzony jest od 2004 roku dzięki Komisji Europejskiej. DBI ma na celu przede wszystkim propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Drodzy Maratończycy z klas 4-6!

Na piąty test zapraszamy Was we wtorek 8.02.2022r. o godzinie 16.00. Test zostanie udostępniony wszystkim uczestnikom na Teams w grupie „Maraton czytelniczy”.

WOŚP 2022 - mało lat mamy, ale sercem pomagamy

Kilka klas młodszych wzięło udział w akcji na rzecz WOŚP i wykonało prace plastyczne, które ozdobiły salę w Bolszewie. Dzieci malowały, rysowały, tworzyły, działały razem lub pojedynczo. Najważniejsze, że wszystko robiły w dobrym celu, aby miejsce finału WOŚP w Bolszewie było pełne serc.

Zabawa Karnawałowa w klasie ID

28 stycznia Uczniowie klasy ID, w świetnych humorach wzięli udział w Zabawie Karnawałowej. Oczywiście nie zabrakło tańców i zabaw przy muzyce. Były też konkursy: Taniec z balonami, Jabłka na sznurku, Stalowa ręka, Taniec na gazecie. Dziękujemy tez Pani Justynie i Pani Natalii, nauczycielkom świetlicy, które bawiły się razem z nami. W przerwach, jak to na balu, zajadaliśmy słodkości i owoce.

Niesamowite ssaki latające – NIETOPERZE, zajęcia przyrodnicze i Uczniowie klasy ID

25 stycznia Uczniowie klasy ID wzięli w WZNK udział w ciekawych zajęciach przyrodniczych, organizowanych przez Dział Przyrodniczy WZNK, które dotyczyły życia niesamowitych ssaków latających- nietoperzy. Poznaliśmy ich różne rodzaje, dowiedzieliśmy się, jak żyją, czym się odżywiają, dlaczego są takie pożyteczne.

Zajęcia senspolastyczne

W ubiegłym tygodniu, w naszej świetlicy odbyły się zajęcia senspolastyczne. Dzieci poznały historię ciastoliny, następnie poprzez kreatywną zabawę, ćwiczyły sprawność palców i dłoni.

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarła nasza koleżanka, ceniona nauczycielka i wychowawczyni wielu pokoleń - Zofia Kamińska.