Uroczystości w Piaśnicy

W pierwszą niedzielę października w  Lasach Piaśnickich odbyły się coroczne uroczystości upamiętniające ofiary osób zamordowanych w latach 1939 - 1945. Tegoroczne obchody w sanktuarium bł. Alicji Kotowskiej i Towarzyszy poprzedzone zostały poświęceniem Grobu nr 2  przez arcybiskup seniora S.Głódzia.

Uwaga, Uczniowie z klas 4-6!

W środę 7 października 2020r. o godz.15.10 w sali nr 31 odbędzie się pierwszy etap Maratonu Czytelniczego. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Przypominamy, że pierwszy test będzie dotyczył lektury "Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek" Pawła Beręsewicza.

Program "Myślę Pozytywnie"

Od września 2020r. kontynuujemy realizację rozpoczętego w styczniu programu "Myślę Pozytywnie". Skierowany jest on do wybranych klas VI,VII i VIII. Celem programu jest wzbudzenie w uczniach refleksji nad wartościami, które są dla nich ważne, nabycie umiejętności określania własnych życiowych celów, uwrażliwienie na potrzeby innych osób.

Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych

2.10.2020 odbyły się Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych. Nasza szkoła wystawiła 4 drużyny: młodsze dziewczęta i chłopców klasy IV-VI pod opieką p.M.Fehlauer, p.K.Zabrockiego, starsze dziewczęta i chłopcy klasy VII-VIII pod opieką p.M.Fehlauer, p.P.Prusinowskiego.

Roztrzygnięcie konkursu

W ubiegłym tygodniu, jak to bywa w obecnych czasach, komisja konkursowa spotkała się online, aby ustalić werdykt konkursu na najlepszy plakat na reklamujący język niemiecki.

Projekt Exchanges for All

W dniach 21 - 25 września uczniowie klasy 7f wzięli udział w projekcie Exchanges for All w ramach programu Erasmus+. Ta wymiana była wyjątkowa, ponieważ z powodu koronawirusa odbywała się w formie zdalnej, uczniowie przebywali w szkole pod opieką nauczycieli. Tematem przewodnim były zmiany klimatyczne.

Świat zmysłów - lekcja praktyczna w klasie IIIC

Wszyscy wiemy, że otaczający świat poznajemy za pomocą zmysłów. Wzrok, słuch, węch, smak, dotyk pomagają nam w codziennym życiu. Bez zmysłów wiele rzeczy byłoby niemożliwych. Jednak co się dzieje, kiedy jeden ze zmysłów zostaje „wyłączony”?

BEZPIECZNA SZKOŁA

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym dla uczniów klas I-III „Bezpieczna szkoła”.

Pomorska Liga Zadaniowa 2020/2021

Pomorska liga zadaniowa przebiega w trzech etapach i przeznaczona jest dla uczniów klas 7-8. Uczniowie, którzy do tej pory nie zgłosili chęci uczestnictwa w konkursie, mogą to zrobić do 2 października u swoich nauczycieli przedmiotu. Eliminacje I etapu kwalifikacyjnego PLZ odbędą się zgodnie z poniższym harmonogramem:

Wyniki części testowej OMJ

Część testowa XVI Olimpiady Matematycznej Juniorów składała się z 15 zadań zamkniętych. Maksymalnie można było zdobyć 15 punktów. W tej części udział brało 26 uczniów z klas siódmych i ósmych naszej szkoły.