Nie jesteśmy obojętni wobec wydarzeń w Ukrainie!

Dlatego też Rada Rodziców SP8 wraz z Samorządem Uczniowskim i nauczycielami naszej Szkoły od poniedziałku, w świetlicy szkolnej, będzie prowadzić zbiórkę na rzecz Uchodźców Wojennych. Potrzebne rzeczy to:

Pomoc kotkom ze Lwowa

Zachęcamy do udziału w zbiórce niezbędnych akcesoriów oraz karmy dla porzuconych, przerażonych kotków, które przyjadą do Polski w piątek ze Lwowa. Zbieramy kuwety, miseczki, karmę suchą i mokrą, drapaki, żwirek.

Imieniny Ludollfiny - 14.03.2021 - Konkurs z okazji Święta Liczby Pi

14 marca na całym świecie obchodzimy święto liczby Pi. Liczba Pi to stała matematyczna, w geometrii euklidesowej określona jako stosunek długości okręgu koła do długości jego średnicy. Mało kto wie, że przez pewien czas liczbę Pi nazywano ludolfiną, na cześć Ludolfa van Cuelena, który obliczył ją z dokładnością do 35. miejsca po przecinku. Teraz rozwój techniki, a co za tym idzie – maszyn liczących, pozwolił poznać liczbę Pi do 2.000.000.000.000.000 miejsca po przecinku!!!

„Mistrz matematyki” - Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas V SP w roku szkolnym 2021-2022

Konkurs odbędzie się 7 marca o godzinie 13.05 -14.05 w sali 006. Będzie obejmował zakres materiału klasy 4 i 5. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do nauczycieli matematyki do dnia 4 marca br.

VIII edycja konkursu matematycznego "OD SZKOLNIAKA DO ŻAKA

Zapraszamy uczniów, którzy wzięli udział w I etapie, do udziału w II etapie konkursu. Prace należy oddać do 8 kwietnia 2022 nauczycielowi matematyki lub p. K. Czaplińskiej

Rekrutacja

Informujemy, że od 2.03. 2022r. rozpoczyna się rekrutacja do klasy I SP nr 8 i Przedszkola Samorządowego nr 3. Rodzice dzieci, które będą uczęszczały do tzw. "zerówek", wypełniają wnioski dla oddziałów przedszkolnych. Szczegóły znajdują się w zakładce Rekrutacja.

Bal karnawałowy

10 lutego 2022r. w naszej świetlicy szkolnej odbył się bal karnawałowy, którego tematem przewodnim była „Akademia Pana Kleksa”. Tego dnia dzieci przebrały się za swoich ulubionych bohaterów oraz postacie z bajek.

UWAGA MARATOŃCZYCY Z KLAS 4-6! ZMIANA LEKTURY!

W związku z informacjami o trudnościach związanych z dostępnością książki „Akademia odkrywców. Tajemnica mgławicy”, organizatorzy wskazali tytuł równoległy: „Władca Lewawu” Doroty Terakowskiej.

ZABAWLANDIA klasy 5b przyniosła radość nie tylko uczniom naszej szkoły!

Podczas loterii, która odbyła się 13 grudnia, klasa 5b zorganizowała na małej sali gimnastycznej miejsce różnorodnych zabaw. Udało nam się zebrać wówczas 672 zł i 52 grosze, do której to kwoty mogliśmy doliczyć 100 zł od rodzica jednego z uczniów naszej klasy oraz 500 zł, którymi nasze działania wsparły wspaniałe Organizatorki loterii (za co serdecznie dziękujemy). Łącznie dysponowaliśmy więc kwotą 1272 zł i 52 gr!!!

Bezpłatne warsztaty programowania

Szkoła Giganci Programowania, globalny partner Microsoft dla Edukacji wraz z Patronem Honorowym Prezydentem miasta Wejherowa zaprasza uczniów naszej szkoły już w ten weekend na bezpłatne warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży (12-13.02.22) przy ul. Sobieskiego 292A/1. Jest to świetnia okazja dla uczniów wypróbowania nowych warsztatów oraz rozwoju nowych umiejętności. Zajęcia są w zupełności darmowe.