Wyniki etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki

Wyniki etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki

Liwia, Karolina, Zuzia, Kasia Krośnicka z koleżanką i Marta Nowalińska
WOŚP 2012- zebraliśmy ponad 8000zł!

Już po raz 7 uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycielki klas początkowych Joanny Piaseckiej wzięli udział w finale WOŚP. Wolontariusze z II klasy(integracyjnej) gimnazjum: Jagoda Kazimierska, Katarzyna Krośnicka, Apolonia Kortas, Marta Nowalińska, Jakub Ruth, Julia Mazur zaczęli przygodę z WOŚP będąc w II klasie SP:) i od tego czasu co roku sami zgłaszają chęć udziału w akcji.

MISTRZ RACHUNKÓW

Konkurs matematyczny dla uczniów pierwszych klas gimnazjum "MISTRZ RACHUNKÓW" Organizatorem konkursu jest p. Iwona Lotka - nauczycielka matematyki. Cele konkursu: popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów, motywowanie uzdolnionych matematycznie uczniów do nauki, doskonalenie umiejętności sprawnego wykonywania działań w zbiorze liczb rzeczywistych bez użycia kalkulatora, wdrażanie uczniów do udziału w konkursach i zdrowej rywalizacji, wyłonienie Szkolnego Mistrza Rachunków.

Pamiątkowe zdjęcie
Lekcja muzealna w Pałacu Przebendowskich

19 grudnia klasa Ic uczestniczyła w lekcji w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej. Zajęcia dotyczyły zwyczajów świątecznych na Kaszubach. Dzieci z zaciekawieniem słuchały pani prowadzącej i wykonywały pracę plastyczną związaną z tematem lekcji.

PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE

22 grudnia 2011r. odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe, którego formuła oparta była na popularnym programie telewizyjnym „Familiada”. Program poprowadził Jakub Wojewódka, który wcielił się w rolę Karola Strasburgera, a uczestnikami konkursu byli gospodarze klas.

Lodowisko nieczynne do odwołania.

Zespół Szkół nr 3 w Wejherowie informuje, iż ze wzgledu na niekorzystne warunki atmosferyczne od dnia 02.01.2012r. lodowisko będzie zamknięte do odwołania.

Uczestnicy Koncertu Kolęd z panią Magdaleną Chełminiacką
Koncert Kolęd w świetlicy szkolnej

21.12.2011r. w świetlicy szkolnej odbył się Koncert Kolęd. Chętne dzieci, które uczęszczają do świetlicy szkolnej śpiewały wcześniej wybrane przez siebie kolędy.

Wyniki eliminacji rejonowych Konkursu z języka polskiego dla uczniów gimnazjum

Wyniki eliminacji rejonowych Konkursu z języka polskiego dla uczniów gimnazjum

Wyprawa na Marsa

Nasza szkoła bierze udział w 5. edycji Konkursu Plastycznego „Klasa ze snów” pt.: „Wyprawa na Marsa”. Pracę przestrzenną ukazującą powierzchnię „Czerwonej planety”, na której wylądowali przybysze z Ziemi, wykonała uczennica klasy III g Gimnazjum – Katarzyna Cywińska.

Wyniki II etapu konkursu geograficznego