I Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekonomicznej

Dnia 21 lutego w Gimnazjum nr 2 w Redzie odbyły się eliminacje finałowe I Powiatowego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej. Uczniowie reprezentujący cztery gimnazja powiatu wejherowskiego przystąpili najpierw do testu finałowego, a następnie odpowiadali na pytania ekspertów, które dotyczyły budżetu rodzinnego, porównania kont bankowych i kampanii reklamowej firmy.

Znamy już wyniki I etapu - konkursu „Twój przyjaciel – BANK”

Eliminacje szkolne, w których wzięło udział czterdziestu czterech uzdolnionych matematycznie przedstawicieli klas I i II gimnazjum, odbyły się 16 lutego 2012 r. Przed przystąpieniem do testu powodzenia uczniom życzyła vice dyrektor pani Aleksandra Mucha, a także przedstawiciel Kaszubskiego Banku Spółdzielczego pan Jerzy Liszniański.

Śpiewamy
Dla Naszych Kochanych Babć i Dziadków

Uczniowie klasy I integracyjnej wraz z nauczycielkami zorganizowali przedstawienie z okazji styczniowego Święta Babci i Dziadka. Goście przybyli na uroczystość w lutym, po feriach. Dzieci z pełnym zaangażowaniem odgrywały swoje role, pięknie śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Wzruszeni Dziadkowie i Babcie oklaskami nagradzali swoje wnuki i podziwiali ich występ.

Walentynki Ie

Wieczór 17 lutego klasa 1e gimnazjum spędziła na zabawie związanej z wtorkowym dniem św. Walentego oraz… urodzinami jednej z uczennic – Nikoli! Jeszcze raz – wszystkiego najlepszego! Wszyscy bawili się przednio.

Szkoła z Klasą 2.0

Z przyjemnością zawiadamiamy, że w ramach akcji Szkoła z Klasą 2.0, znaleźliśmy się w gronie 30 najaktywniejszych szkół, dla których Raiffeisen Bank i Polbank EFG przygotowali niespodziankę. Jest to zestaw sprzętu od firmy Qwert: laptop, projektor multimedialny wraz z DVD oraz ekran.

UWAGA ! Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas szóstych

2 marca 2012 r ( piątek ) odbędzie się drugi etap Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas szóstych wejherowskich szkół podstawowych pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa.

Sukces naszych uczennic

Kinga Sikora z klasy VIb zajęła II miejsce w I Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym pt."Nekropolie Pomorza" w kategorii: "Nekropolie - konteksty i szczególy". Natomiast Liwia Struk z klasy IV c otrzymała wyróznienie w tej samej kategorii.

Ciekawa lekcja

Jak wiele radości może sprawić dzieciom samodzielne przeczytanie książki, przekonali się uczniowie klasy II e, opracowując pod kierunkiem wychowawczyni lekturę „Zaczarowana zagroda”.

My i nasze walentynkowe gofry
Walentynkowe pieczenie gofrów w świetlicy szkolnej

14.02.2012r. dzieci wspólnie z wychowawcami, panią Magdaleną Chełminiacką i Katarzyną Duda przygotowywały ciasto, a następnie wypiekały gofry. Walentynkowe gofry z dżemem i cukrem pudrem smakował wyśmienicie.

Spotkanie z trenerem

W miniony piątek, czyli 17 lutego 2012 roku uczniowie klasy IV C gościli na zajęciach godziny wychowawczej p. Rafała Karcza, trenera Kick – Boxingu, dyscypliny, w której walczy się, stosując zarówno bokserskie ciosy pięścią, jak i kopnięcia. Szkoleniowiec grupy Fight Zone przybył na zaproszenie swojego podopiecznego, a naszego klasowego „fajtera” - Oliwera Laskowskiego.