Konsultacje logopedyczne

Serdecznie zapraszam rodziców dzieci, które uczęszczają na terapię logopedyczną na konsultacje logopedyczne w dniu 21.03 (środa) od godz. 16.00 – 17.00 w sali 28.

Pinokio

09.03.2012 roku, dzieci z klas 0-3 szkoły podstawowej miały możliwość obejrzeć, a nawet współtworzyć przedstawienie pod tytułem Pinokio. Spektakl został przygotowany przez grupę teatralną z Krakowa na podstawie bajki Carlo Collodiego.

Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet 8 marca uczniowie klas Ic, I e, IIIb, IIIc przygotowali niekonwencjonalny pokaz teatralny. Występ miał baśniowy charakter. W damskie role wcielili się chłopcy, którzy zaprezentowali baśnie Kopciuszek, Jaś i Małgosia oraz Śpiąca Królewna.

Zwycięska drużyna
Pierwsze miejsce naszych piątoklasistów.

Dnia 12 marca 2012 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 wzięli udział w Miejskim Konkursie: „V Podchody z okazji rocznicy wyzwolenia Wejherowa”.

Zmiana planu

Od 12.03.2012r. następują niewielkie zmiany w planie lekcji klas VIa, VIb, IIa gim, IIb gim, IId gim. Aktualny plan jest dotępny w zakładce plany lekcji.

Klasa Ic na lekcji w banku

W poniedziałek 5 marca byliśmy na wycieczce w banku, do którego zaprosiła nas mama Julii uczennicy naszej klasy. Pani Agnieszka przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia. Opowiedziała dzieciom co to jest bank, bankomat, kredyt, konto, pokazała jak wygląda karta kredytowa i jak robi się wypłatę z bankomatu. Zapoznała uczniów z obowiązkami pracowników banku.

Dzieciaki z Fundacji Magis nigdy się nie nudzą

Dzieciaki z Fundacji Magis nigdy się nie nudzą. W każdą sobotę przychodzą na zajęcia organizowane przez nauczycieli naszej szkoły. Poszerzają tam swoją wiedzę z przyrody, matematyki, języka polskiego i języka angielskiego. W nauce pomagają im także wolontariusze - starsi koledzy, gimnazjaliści.

Finaliści Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas szóstych

2 marca 2012r. odbył się drugi etap Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas szóstych wejherowskich szkół podstawowych pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa. Do finału, który odbędzie się 24 maja, zakwalifikowały się dwie osoby z naszej szkoły: Błażej Myszk i Robert Dul.

Zapisy do oddziałów przedszkolnych.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie informuje Szanownych Rodziców, że zapisy dzieci, z rocznika 2006 oraz 2007 zamieszkałych w obwodzie naszej szkoły, do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2012/2013 odbędą się w budynku Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie, ul. Nanicka 22 w dniach 26 i 27 marca 2012 r. w godz. od 13.00 do 17.00

Spotkanie ze strażakiem

Dnia 27 lutego odbyło się spotkanie uczniów klas 0-III ze strażakiem st. asp. Zenonem Frankowskim, który przekazał uczniom ważne informacje, dotyczące zachowania się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Mamy nadzieję, że dzięki zdobytej wiedzy uczniowie będą podejmować słuszne decyzje w trudnych dla nich sytuacjach.