Sprawdzian szóstoklasisty 2012

Ponad 360 tys. szóstoklasistów w ponad 12 tys. szkół podstawowych w całej Polsce przystąpiło we wtorek (3 kwietnia) do pisemnego sprawdzianu. Wśród nich byli także uczniowie naszej szkoły. Uczestnictwo w sprawdzianie jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej.

Nasi uczniowie znowu najlepsi!

W dniu 28.03.2012r. o godz.13.00 w Zespole Szkół nr 1 odbyły sie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Szkoła Podstawowa nr 8 zajęła I miejsce. W puktacji indywidualnej dla szkół podstawowych I miejsce zajął Miłosz Nurek, a dla gimnazjum II miejsce zajął Paweł Blaszke.

Obóz w Porzeczu

W dniach 23-24 marca 2012 roku uczniowie klasy Ia i Ib gimnazjum wraz z wychowawczyniami wybrali się na obóz przetrwania do Porzecza.

Wizyta w Centrum Zabaw

Dnia 15 marca 2012r. klasy 0a i 0b odwiedziły Centrum Zabaw dla dzieci „Bajkowo” w Gdyni. Dzieci nurkowały tam w basenach z piłeczkami, zjeżdżały na zjeżdżalniach, pokonywały labirynty tj. magle, zęby rekina, mostki, boksery itp. oraz wysoko skakały na dmuchanym pajacu. Kolejną wspaniałą atrakcją było malowanie buziek. Było kolorowo i bardzo wesoło.

Konkurs Zuch

W dniach 19 i 20 marca 2012 roku uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej wzięli udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy „Zuch”, którego organizatorem jest Centrum Edukacji Szkolnej z Warszawy. Konkurs ten przebiegał w dwóch kategoriach „Zuch – wiedza zintegrowana” oraz „Zuch – język angielski”.

Uczniowie z panią Magdą
Konkurs pt. 'SPORT'

Jeden uczeń z klasy II integracyjnej i dwoje uczniów z klasy I integracyjnej pod opieką nauczycielek: Małgorzaty Hallmann i Magdaleny Jasnowskiej oraz rodziców przygotowali prace na konkurs pt. "SPORT" organizowany przez Fundację Wspólnota Gdańska.

Wycieczka do Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie

Dnia 19 marca 2012 r. uczniowie klas zerowych wybrali się na wycieczkę do Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie zorganizowanej przez p. Monikę Jezierską. Dzieci miały przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków, obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy.

Konkurs Wiedzy o Piaśnicy

Nauczyciele historii Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie, ogłaszają wewnątrzszkolny Konkurs Wiedzy o Piaśnicy. Zostanie on przeprowadzony w terminie między 16 a 19 kwietnia b. r. w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej oraz I - III gimnazjum.

KONKURS FOTOGRAFICZNY – „ZABYTKI WEJHEROWA W OBIEKTYWIE”

Chętni do udziału w konkursie powinni do dnia 7 maja 2012 roku dostarczyć do nauczycieli historii 3 zdjęcia o formacie 12 na 18cm przedstawiające wybrane zabytki Wejherowa. Można sfotografować jeden zabytek lub trzy różne. Technika wykonania dowolna, mile widziana oryginalność w sposobie pokazania obiektu.

Bałwankowy świat

Dnia 7 marca 2012 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny dla klas zerowych pod tytułem „Bałwankowy świat” zorganizowany przez p. Agnieszkę Ostrowską. Jury w składzie p. Wiesława Bacia, p. Magdalena Jasnowska i p. Joanna Piasecka wyróżniło najpiękniejsze prace.