„Mój przyjaciel Kubuś Puchatek”

Wyniki szkolnego konkursu czytelniczego i plastycznego „Mój przyjaciel Kubuś Puchatek”

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O PIAŚNICY

19 kwietnia 2012 roku odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Piaśnicy. Brali w nim udział uczniowie klas I – III gimnazjum i  V - VI szkoły podstawowej. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali szeroką wiedzę o wydarzeniach w Lasach Piaśnickich w czasie II wojny światowej.

Najlepsi z najlepszych!

18 kwietnia 2012r. w Centrum Edukacji Nauczycieli odbyła się uroczystość wręczenia uczniom zaświadczeń o zdobyciu tytułu laureata konkursu przedmiotowego. W gronie "najlepszych z najlepszych " znaleźli się uczniowie Gimnazjum nr 3 im. Martrologii Piaśnicy. Łącznie w bieżącym roku szkolnym uzyskaliśmy 7 tytułów laureata i 21 tytułów finalisty.

Egzaminy gimnazjalne

We wtorek 24.04.2012 rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne, do których przystąpiło ponad 411 tysięcy trzecioklasistów w całej Polsce. Część humanistyczna podzielona została na dwie części: historię i wiedzę o społeczeństwie oraz język polski.

Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Koszykówce Chłopców

W dniu 19.04.2012 roku w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Koszykówce Chłopców. Zawody te były eliminacją do Półfinału Wojewódzkiej Gimnazjady, który odbędzie się również w Wejherowie. W zawodach wystąpiło 7 zespołów.

Uroczystość poświęcenia pomnika Ecce Patria

18.04.2012 roku odbyła się uroczystość poświęcenia pomnika Ecce Patria, Brama Piaśnicka, poświęconego ofiarom II wojny światowej i systemu komunistycznego, usytuowanego u zbiegu ulic I Brygady Pancernej i Ofiar Piaśnicy. O godz. 11.00 w Kościele p.w. Chrystusa Króla rozpoczęła się Msza Św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia.

Na wiosnę będziemy dbać o dobrą kondycję.

17 kwietnia została oficjalnie otwarta nowa siłownia na naszym boisku szkolnym. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Zastępca Prezydenta Miasta Wejherowa Pan Bogdan Tokłowicz wraz z Dyrektorem Zespołu Szkół nr 3 Panią Danutą Czernewską. Projekt został zrealizowany dzięki szczególnemu zaangażowaniu zastępcy dyrektora ds. obiektów sportowych pana Sebastiana Markiewicza.

Z wizytą w Straży Pożarnej i kolejna wizyta w Bibliotece Miejskiej

W połowie marca dzieci pojechały autobusem miejskim w odwiedziny do strażaków. Poznały na czym polega praca strażaków, obejrzały strażackie urządzenia, samochody. Oglądały zachowanie strażaków w czasie alarmu(próbnego) i miały możliwość porozmawiać ze pracownikami Straży Pożarnej.

Spotkania z rodzicami

W dniu 19 kwietnia odbędą się konsultacje z rodzicami uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum. Przypominamy, że w tym dniu zostały również zaplanowane spotkania zespołów ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

PIKNIK WIELKANOCNY W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

2 kwietnia w świetlicy szkolnej odbył się Piknik Wielkanocny. Dzieci wraz z wychowawcami świetlicy przygotowały kanapki wiosenne, które później wspólnie jedliśmy na Pikniku. Na świeżym powietrzu szukaliśmy jajeczek wielkanocnych i bawiliśmy się na placu zabaw.